شما اینجا هستید

اخبار برتر » فلاحتگر:هادی‌پور شانس زیادی برای مدال المپیک دارد

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، داوود فلاحتگر اطمینانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه مربیگری را در اروپا آغاز کرده است، اظهار کرد: در حدفاصل سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ سرمربیگری تیم ملی مردان و بانوان تکواندو نوجوانان بریتانیا را عهده‌دار بوده‌ام؛ در سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ به‌عنوان مربی بزرگ‌سالان مردان و بانوان بریتانیا شده و از سال ۲۰۱۸ به‌عنوان سرمربی تیم ملی بزرگ‌سالان مردان و بانوان بلژیک فعالیت می‌کنم.

وی با بیان اینکه تکواندو گیلان یکی از قطب‌های تکواندو آسیا و جهان است، افزود: آرمین هادی پور در سال‌های اخیر به‌خوبی پرچم تکواندو را برافراشته است و در چند سال اخیر نتایج درخشانی در عرصه‌های جهانی کسب کرده است.

سرمربی تیم ملی تکواندو بلژیک با اشاره به اینکه کسب سهمیه المپیک توسط هادی پور نشان از توان بالای فنی این بازیکن دارد، بیان کرد: هادی پور از باشگاهی فعالیت خود را آغاز کرده که بنده نیز در این باشگاه شهر رشت فعالیت کرده‌ام و با این ملی‌پوش ارزنده در ارتباط هستم.

فلاحتگر با تأکید بر اینکه هادی پور پس از شش دهه می‌تواند به حسرت گیلانیان در کسب مدال المپیک خاتمه دهد، افزود: ملی‌پوش گیلانی در سال‌های اخیر کم نوسان ظاهرشده و از شانس بسیار بالایی برای کسب نشان المپیک توکیو در وزن ۵۸ کیلوگرم برخوردار است.

وی با بیان اینکه ویروس کرونا معادلات تکواندو را برهم زده، گفت: کرونا در تمام جهان همه‌گیر شده و آمادگی ورزشکاران را تحت‌الشعاع قرار داده است، تکواندوکاران در چهار سال اخیر با برنامه‌ریزی‌های مدون برای المپیک آماده شدند ولی با تعویق المپیک این برنامه‌ریزی‌ها تحت تأثیر قرارگرفته است.

سرمربی تیم ملی تکواندو بزرگسالان بلژیک با بیان اینکه تکواندو بانوان ایران در سطح پایه‌ها از سطح بالای جهانی برخوردار است، افزود: تکواندو ایران در چند سال اخیر پرنوسان ظاهرشده و پس از سال ۲۰۱۶ به دلایل مختلفی نظیر مسائل روحی روانی با افت مواجه شد.

فلاحتگر با اشاره به اینکه تیم ملی تکواندو ایران به ثبات نسبی رسیده، بیان کرد: بنده چند سالی از فضای تکواندو کشورمان دور بوده‌ام و تیم ملی تکواندو کشورم به‌عنوان فردی که از بیرون شاهد و ناظر عملکردش بوده‌ام در مسیر پیشرفته قرارگرفته و با پتانسیل بالایی که ملی‌پوشانی ایرانی دارند، بازگشت به قطب تکواندو جهان دور از دسترس نیست.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::