شما اینجا هستید

اخبار برتر » حسینی: شرایط قرنطینه و تغییر المپیک برای من مشکل‌ساز نخواهد بود

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، میرهاشم حسینی در گفتگو با خبرگزاری آنا، درباره شرایط تمرینی‌اش در روزهای قرنطینه گفت: من ۱۵ روز تعطیلات عید نوروز در قرنطینه کامل بسر می‌بردم اما تمریناتم را پیگیری می‌کردم. خدا را شکر با توجه به اینکه وضعیت کنترل شیوع کرونا کمی بهتر شده است، تمرینات هوازی را در محیط باز اما به تنهایی ادامه می‌دهم. من حتی اجازه نمی‌دهم مربی‌ام در تمرینات هوازی در کنارم باشد به این خاطر که ممکن است برای او خطری به وجود بیاید اما خودم به تنهایی تمرینات را پیگیری می‌کنم.

وی گفت: با مسئولان ورزشی شهرستان میانه صحبت کرده‌ام و خدا را شکر آنها هم با من همکاری لازم را داشتند. کلید یکی از باشگاه‌های ورزشی را در اختیار من گذاشته‌اند و روی یک آدمک تمرینات تکواندو را انجام می‌دهم. با دستگاه‌ها و وزنه‌هایی که در اختیار دارم آمادگی جسمانی‌ام را بالا می‌برم. از تمام تمریناتم فیلم می‌گیرم و برای سرمربی تیم ملی ارسال می‌کنم چرا که او باید برای فدراسیون توضیح دهد و زیر نظر او برنامه‌هایی که به من می‌دهد را اجرا می‌کنم.

ملی‌پوش المپیکی تکواندو در مورد اضافه‌وزن احتمالی تکواندوکاران در شرایط قرنطینه اظهار کرد: موضوع اضافه وزن مسئله اجتناب‌ناپذیری است که برای همه مردم و از جمله ورزشکاران به وجود می‌آید. من هم از این موضوع مستثنی نیستم ولی با توجه به تمرینات پرفشار و فعالیتی که دارم، بارها دچار اضافه‌وزن شدم و خیلی زود هم وزن از دست دادم. من چند وقت پیش در یک مصاحبه‌ای گفته بودم که شرایط قرنطینه و تغییر المپیک برای من مشکل‌ساز نخواهد بود و تنها شاید از نظر اضافه‌وزن دچار مشکل شوم.

حسینی ادامه داد: همین صحبت هجمه‌های زیادی به من وارد کرد و خیلی از آقایان، من را مورد انتقاد قرار دادند. اگر انتقاد سازنده باشد، هیچ اشکالی ندارد اما نباید به گونه‌ای انتقاد شود که انگیزه یک ورزشکار از بین برود. من آمادگی دارم هر کدام از بزرگان تکواندو همین الان من را وزن کنند و اگر من تنها فقط ۳,۵ کیلو بالاتر از وزن خودم بودم، تکواندو و المپیک را می‌بوسم و کنار می‌گذارم. این مقدار اضافه‌وزن را من همیشه داشتم.

وی تأکید کرد: هر ورزشکاری به خوبی شرایط خودش را می‌شناسد و به خلق و خوی خود اشراف دارد. منِ ورزشکار باید وزن‌کشی کنم و اگر اضافه‌وزنی هم داشته باشم، زیر تمرینات پرفشار آن را کم کنم. این تشخیص من و سرمربی تیم ملی است و به نظرم نباید افرادی که بیرون از گود هستند در این خصوص اظهارنظر کنند. من زمانی که قرار بود به بازی‌های آسیایی اعزام شوم، ۱۱ کیلو اضافه‌وزن داشتم اما با غیرت و تلاش خودم در شرایطی که هیچ‌کس فکر نمی‌کرد من بتوانم وزن کم کنم، این کار را انجام دادم. برای المپیک هم از همین حالا می‌گویم اگر با اضافه‌وزن روبه‌رو شدم، تمام تلاشم را به کار می‌گیرم و آن را کم می‌کنم. در حال حاضر من ۲۲ سال دارم و خواه ناخواه با اضافه‌وزن مواجه می‌شوم اما تمام تلاشم را برای کاهش آن به کار می‌گیرم.

حسینی به تعویق المپیک اشاره کرد و گفت: به نظرم این تعویق یک‌ساله به ضرر من نیست و آن را به فال نیک می‌گیرم. به حواشی که به وجود می‌آید هم توجهی نمی‌کنم و با قدرت به کارم ادامه می‌دهم. در حال حاضر یک سال و چند ماه دیگر تا المپیک زمان باقی مانده و با تمام توانم تلاش می‌کنم تا آمادگی کافی را داشته باشم. قرار بود من بعد از المپیک تغییر وزن بدهم و الان این تعویق یک‌ساله هیچ فرقی به حال من نمی‌کند. با همان قدرت ادامه می‌دهم و اتفاقاً در شرایطی که بدن من نیاز به استراحت دارد، این تعویق کارساز هم هست. من دو سال است به صورت مداوم در مسابقات مختلف حضور دارم و مرتب در حال وزن کم کردن هستم. این قرنطینه و تعویق المپیک هم برای من مفید است به این خاطر که با آرامش کامل در کنار خانواده‌ام تمرینات را پیگیری می‌کنم.

ملی‌پوش المپیکی تکواندو در مورد شروع اردوهای تیم ملی اظهار کرد: آن چیزی که به ما اعلام کرده‌اند فعلاً برگزاری اردوها در نیمه دوم خرداد ماه است اما باز هم این زمان قطعی نیست. باید منتظر بمانیم که آیا ستاد مبارزه با کرونا و وزارت ورزش مجوز تمرینات را به ما می‌دهند یا خیر. این شرایط برای همه یکسان است و حتی خیلی از رقیبان من هم همین وضعیت را دارند. بنابراین جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::