شما اینجا هستید

اخبار برتر » توضیح اداره‌کل ورزش خوزستان درباره اظهارات اخیر مربی تکواندو

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، ابراهیم نصیری معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان خوزستان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به این که شاهین باویان از مربیان و باشگاه داران اهوازی در رشته تکواندو است، اظهارکرد: همان طور که می دانید باشگاه های خصوصی در مولفه ورزشی حرفه ای هستند و ما نیز اجازه کمک به باشگاه های خصوصی را نداریم و وظیفه هیات ها است که به مربیانی که کار سازندگی انجام می دهند، کمک کند. وظیفه اداره کل ورزش و جوانان نیز کمک به هیات های ورزشی است.

وی بیان کرد: پس از سال ها با تدبیر مدیرکل ورزش خوزستان، آخرین سیستم های هوشمند در قالب لباس و پوشش مبارزه تکواندو که مجهز به سیستم حس‌گر هوشمند هستند را به مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای هیات استان خریداری کردیم و جزو معدود استان هایی هستیم که چنین تجهیزاتی را داریم.

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان خوزستان همچنین در واکنش به بخشی از صحبت های باویان که نیازمند گرفتن وام برای تهیه یک باشگاه ورزشی است نیز عنوان کرد: او تقاضای یک وام ۱۰ میلیارد ریالی را دارد و همچنین یک زمین از ما می خواهد و اگر این امکان نیز برای ما جهت کمک به باشگاه های سازنده بود، حتما این تسهیلات را برای این مربی فراهم می کردیم.

وی افزود: آمادگی داریم که او را به یک بانک برای اخذ وام معرفی کنیم ولی او کارمند دولت است و مشمول قانون منع مداخله کارکنان دولت در معاملات می شود. بنابراین در دریافت وام درخواستی به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال و دریافت موافقت اصولی جهت تخصیص زمین با مشکل مواجه است و بر این اساس نمی توانیم پروانه احداث زمین را نیز به او بدهیم زیرا یکسری محدودیت های فردی وجود دارد. به هر حال خواسته باویان مانع آیین نامه‌ای و قانونی دارد و تحقق خواسته این مربی، از طریق هیات تکواندو خوزستان است.

نصیری با بیان این که حضور تیم باشگاه تحت نظر این مربی در لیگ نونهالان و نوجوانان کشوری، با پذیرش شرایط حضور در لیگ از سوی او انجام می شود، گفت: بدون شک وظیفه هیات استان است که در حد استطاعت، پشتیبانی کند زیرا همان طور که قبلا هم گفته‌ام، اداره‌کل اجازه کمک به باشگاه ها در مولفه ورزش قهرمانی و حرفه ای را ندارد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::