شما اینجا هستید

اخبار برتر » حسرت مدال طلای جهانی به دلم ماند

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان های واقعی از زندگی قهرمانان که سال ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

مهدی احمدی ملی پوش سابق تکواندو که ۳ مدال نقره قهرمانی دانشجویان جهان، جام جهانی،جام باشگاه‌های آسیا و یک برنز قهرمانی ارتش‌های جهان را در کارنامه خود به ثبت رسانده است از تلخ ترین شکست خود در مسابقات جهانی و شیرین ترین خاطره پس از کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر می‌گوید:  

«مسابقات قهرمانی ارتش‌های جهان ۲۰۰۳ اولین رویداد برون مرزی بود که در آن شرکت کردم و توانستم بر سکوی سومی بایستم؛ پس از آن در مسابقات جام جهانی ۲۰۰۶ به میزبانی تایلند توانستیم عنوان نایب قهرمانی را بدست بیاوریم و در ادامه نیز در رقابت‌های دانشجویان جهان ۲۰۰۸ مدال نقره را برگردن آویختم.

سال ۲۰۰۹ من یکی از نمایندگان ایران در مسابقات جهانی دانمارک بودم که پس از مسابقات انتخابی، تمرینات و مراحل بسیار سختی که پشت سر گذاشتم راهی این رویداد بزرگ شدم اما تلخ ترین شکست را تجربه کردم.

پیش از اعزام به این مسابقات برای آمادگی بیشتر در تورنمنت بلژیک شرکت کردیم که موفق به کسب مدال طلا شدم و حالا امیدواری من برای درخشش در مسابقات قهرمانی جهانی بیشتر شده بود. نزدیک به یک سال در اردو بودیم که یک ماه از آن هم مصادف با ماه مبارک رمضان بود و من با وجود اینکه تمرین می‌کردم اما روزه هم می‎گرفتم که شرایط برایم سنگین تر می‌شد. همه این سختی ها را به جان خریدم و با انگیزه دو چندان در این مسابقات شرکت کردم اما متاسفانه در مبارزه سوم نتیجه را به حریف آمریکایی واگذار کردم و بزرگ‌ترین حسرت به دلم ماند. شکستم را در این رویداد را هیچ وقت فراموش نخواهم کرد و همچنان بعد از مدت ها هر وقت که یادم می‎افتد بسیار ناراحت می‌شوم.

از دوران قهرمانی خاطرات زیادی دارم که همگی برایم ارزشمند هستند ولی شیرین ترین آن مربوط به مسابقات لیگ است. حدود ۵-۴ سال در تیم پاس بودم، یوسف کرمی، محمدرضا مهدی زاده، امید غلامزاده و… ملی پوشان آن دوران نیز در تیم حضور داشتند، تیم منسجم و مقتدری بودیم و هر ساله روی سکوی قهرمانی می‌ایستادیم. یکسال به ما قول دادند پاداش قهرمانی ما سفر زیارتی مکه و مدینه است و خدا را شکر بعد از تمرینات سخت و سنگین توانستیم این عنوان را کسب کنیم و به همراه اعضای تیم، کادر فنی و مربیان به این مسافرت رفتیم و خاطره خیلی خوبی از آن سفر روحی و معنوی برایم به جا ماند.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::