شما اینجا هستید

اخبار برتر » اولین طلای جهانی با پای شکسته /اعتماد به نفسی که کنترل بازی را از دستم خارج کرد

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان های واقعی از زندگی قهرمانان که سال ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

مجید امین ترابی دارنده طلای قهرمانی دانشجویان جهان، نقره و برنز مسابقات قهرمانی آسیا و ۲ برنز بازی‌های آسیایی از کسب اولین مدال طلای جهانی برای تکواندو در مسابقات دانشجویان سال ۱۹۹۶ و خداحافظی تلخش در رقابت های جهانی سال ۱۹۹۷ می‌گوید:

«خاطرات تلخ و شیرین ورزشکاران همان برد و باخت ها در مسابقات و نتیجه‌ای که از تلاش‌هایشان گرفته‌اند، است. یکی از خاطرات خیلی خوب من که در نهایت به تلخی منجر شد کسب اولین قهرمانی تیم ملی ایران در مسابقات جهانی سال ۱۹۹۷ چین بود که من پس از آن رویداد با تکواندو خداحافظی کردم.

متاسفانه در آن رقابت‌ها با وجود اینکه آمادگی بالایی که داشتم و توانستم دو حریف اولم را به راحتی کنار بزنم اما در مبارزه سوم از حریف کره‌ای که ضعیف‌تر بود، شکست خوردم. فکر می‌کنم بخاطر اعتماد به نفس بیش از اندازه بود که کنترل بازی از دستم خارج شد و با وجودی که از رقیبم به لحاظ فنی بالاتر بودم اما نتیجه را واگذار کردم و بعد از گذشت سال‌ها هنوز یادآوری این موضوع برایم ناراحت کننده است.

خاطرات زیادی دارم که با شکست خودم همراه بودند ولی موفقیت تیمی به دنبال داشته‌اند و همین برای من شیرین است چراکه همیشه اولویت و تعصب فکری من بر روی تیم بوده است و تنها به دنبال این نبودم که خودم مدال کسب کنم.

اما شیرین تری خاطره‌ای که از دوران قهرمانی برایم به جا مانده، کسب اولین مدال طلا در مسابقات دانشجویان جهان ۱۹۹۶ روسیه بود. تا آن زمان در ایران هیچکس طلای جهانی نداشت، من با پای شکسته دو بازی انجام دادم! و در فینال حریف کره ای را شکست دادم و روی سکوی قهرمانی ایستادم.

از آن دوران شکست ها و پیروزی های زیادی دارم؛ در گذشته مسابقات به شکل امروزی برگزار نمی‌شد و شیرینی‌اش همین است که در آن زمان به شکل یک مبارز واقعی با افتخار رقابت می‌کردیم و جنگیدن را یاد میگرفتیم. موفقیت های ما ساده به دست نیامده‌اند و پایه را خیلی خوب برای آینده تکواندو فراهم کردیم.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::