شما اینجا هستید

اخبار برتر » پوررهنما: هیچگاه قول مدال در مسابقه ای نداده ام | تمرین در اردو بسیار حرفه ای تر است

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، مهدی پوررهنما در گفت و گو با خبرگزاری فارس در خصوص تمریناتش روزهای قرنطینه، اظهار داشت: با تعطیلی تمامی باشگاه در این وضعیت بیماری کرونا، چاره ای نداریم که در خانه تمرین خود را در خانه انجام بدهم. به صورت جسته و گریخته آمادگی بدنی خود را در حد نرمال و ایده آل نگه می دارم ولی تمرین در اردو بسیار حرفه ای تر از تمرین منزل است چون تمرین حرفه ای احتیاج به مکان و وسایل حرفه ای دارد.

وی ادامه داد: در زمان تعطیلی اردوها و مسابقات و حتی زمان غیر از روزهای کرونایی، وقتی در خانه هستیم نیز یک افت بدنی داریم، ولی شرایط اردو ویژه‌تر است و تمریناتمان خیلی منظم و با نظم برگزار می شود.

قهرمان پاراتکواندو در خصوص تعویق بازیهای المپیک توکیو گفت: عقب افتادن بازیهای المپیک بسیار عاقلانه بود ولی این تعویق برای همه ورزشکاران بد شد چون یکسال سن بالا می رود. در ورزش حرفه ای سن و سال خیلی تاثیرگذار است. توانایی بدنی بازیکنان کمتر خواهد شد، وزنشان بالاتر می رود و احتمال آسیب دیدگی بیشتر می شود.

پوررهنما در خصوص اینکه آیا در این مدت زیاد تا برگزاری المپیک، از نظر بدنی افت خواهد کرد؟ تاکید کرد: یکسال و نیم تا آغاز بازی‌های المپیک، زمان خیلی زیادی است ولی من ۱۹ سال تکواندو کار کرده ام و چون تمرینات خود را در این مدت دارم، در آمادگی نسبی به سر می برم. در این مدت نیز شاید وزنم زیاد شود ولی در زمان برگزاری مسابقات از لحاظ وزن اضافه هیچ مشکلی نخواهم داشت، چون در ۶ ماه با تمرینات مداوم و مستمر می توانم به اوج آمادگی برسم. 

وی با اشاره به این مطلب که پیش بینی کسب مدال اشتباه است، گفت: تا یکسال دیگر خیلی اتفاقات خواهد افتاد و هیچ چیز قابل پیش بینی نیست و من هیچگاه قول مدال در مسابقه ای نداده ام. البته با اینکه اولین دوره پاراتکواندو در پارالمپیک از اهمیت بالای برخوردار است ولی هیچکس از فردای خودش خبر ندارد و حرف عاقلانه ای نیست که بگوید در المپیک مدال خواهم گرفت.

المپین پاراتکواندو کشورمان با اشاره به قرار گرفتن در رده سوم رنکینگ پاراتکواندو وزن ۷۵- کیلوگرم در ماه می، خاطرنشان کرد: از ابتدای وجود رنکینگ در پاراتکواندو و رده بندی ورزشکاران در این رشته، تا چند ماه پیش با اختلاف در رده اول رنکینگ قرار داشتم. اما حریفانم از روسیه و ترکیه در چند رویداد اروپایی، آسیا و اقیانوسیه و آفریقا شرکت می کنند و بالطبع  امتیازات زیادی را در این پیکارها به دست می‌آورند. ولی وقتی رقبا در مسابقات قهرمانی آسیا حاضر می شوند، من قهرمان می شوم و امتیازات من فقط برای دو رقابت قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان است. 

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::