شما اینجا هستید

اخبار برتر » عزیزی: هر ورزشکاری با برنامه پیش برود در پارالمپیک نتیجه می‌گیرد

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، اصغر عزیزی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص پیگیری تمرینات در خانه، اظهار داشت: در این روزهای قرنطینه، همیشه در خانه هستم و تمریناتم را دنبال می کنم تا شرایط آمادگی بدنی خود را در حد نسبی نگه دارم تا افت بدنی نداشته باشم. منتظر هستم این دوران بگذرد و از بحران این بیماری خطرناک عبور کنیم. 

وی با اشاره به اینکه شرایط اردویی بسیار مناسب تر از خانه است، افزود: شرایط اردوی برای آماده سازی ملی پوشان با تمرین در خانه بسیار فرق می‌کند در اردو همه چیز مهیاست. سالن تمرین، بدنسازی، خوابگاه و نظارت بر عملکرد فنی و جسمانی در بالاترین حد قرار دارد. امیدوارم هر چه زودتر با رعایت نکات بهداشتی و با نظر کادر فنی تیم ملی، تمرینات برنامه ریزی شود تا دوباره اردوها برگزار شود.

قهرمان جهان در خصوص تعویق بازیهای المپیک و پارالمپیک، تصریح کرد: مدت زیادی تا برگزاری این بازیهای باقی مانده و اگر هر ورزشکار حرفه‌ای در این زمان طولانی با برنامه ریزی و استراتژی پیش برود و تمرین خوب ذهنی و آمادگی جسمانی لازم را داشته باشد و حریفان خود را آنالیز کند، در روز مسابقه شانس بالایی برای کسب نتیجه و کسب مدال خواهد داشت.

عزیزی در خصوص اینکه باید در بازیهای پارالمپیک در یک وزن بالاتر مسابقه دهد، اضافه کرد: تیم ملی پاراتکواندو کشورمان در وزن ۷۵- کیلوگرم توسط مهدی پوررهنما  و وزن ۷۵+ کیلوگرم توسط بنده دو سهمیه بازیهای پارالمپیک را دست آورده و من باید با حریفان ۳۰ کیلوگرم سنگین تر از خودم مبارزه کنم و این رویارویی با رقبا برای من خیلی سخت است ولی ان‌شالله با هوشیاری، تکنیک و تاکتیک کادر فنی بر آنها غلبه خواهم کرد.

وی با اشاره به حمایت بیشتر از المپین ها، تاکید کرد: فدراسیون تکواندو باید توجه خود را از هر لحاظ برای المپیکی‌ها بیشتر نماید و برهمین اساس با افزایش مکمل‌ها، بازیکنان را آماده رویداد مهم المپیک بکند. پزشک متخصص و مشاور تغذیه همیشه در کنار ملی پوشان باشد و با مشورت و راهنمایی شرایط را به منظور رفع مشکلات آنها فراهم کند. 

ورزشکار شهرستان میانه در خصوص عدم هوگوهای الکتریکی استاندارد در اردوهای تیم ملی، عنوان کرد: در بحث امکانات و تجهیزات تکواندو با مشکل مواجهیم. من  7 سال در مسابقات بین‌المللی با یک برند هوگوی الکتریکی استاندارد مدال طلا گرفتم. اعتقاد دارم ناکامی تکواندوکاران ایرانی در رقابتها ناشی از عدم تجهیزات استاندارد جهانی است. کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسیایی همیشه از هوگو استاندارد و با کیفیت در تمرینات خود استفاده می‌کنند ولی ما کار را برعکس انجام می دهیم و عملکرد ضعیف تری داریم. وجود این مشکل را با کادر فنی، فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک در میان گذاشتم ولی از این گلایه ها چیزی حاصل نشده است.

وی ادامه داد: این هوگوی خارجی الکتریکی با استاندارد مبلغی در حدود ۲۵ میلیون تومان قیمت دارد و فدراسیون تکواندو هیچ رغبتی برای تهیه این هوگو را ندارند.

المپین پاراتکواندو کشورمان در خصوص خواسته هایش از مسئولان نیز گفت: حرف هایم را صادقانه می‌زنم و خیلی خوشحال می‌شوم دغدغه‌ها خودم و دوستانم را به گوش تمامی کسانی که مسئول امر هستند برسانم. من بعنوان بازیکن با مشکل مواجه هستم و اگر این مسائل را بازگو نکنم، وقتی باختم مشکلات را به زبان بیاروم؟  تنها منافع من در میان نیست و منافع همه ورزش کشور است تا پرچم و آبروی مملکت زیر سوال نرود البته مسئولان کاری نکردند.

عزیزی خاطرنشان کرد: چقدر باید این مسائل را بگویم؟ خسته شدم. در رقابتهای قهرمانی آسیایی طلا گرفتم و سهمیه پارالمپیک توکیو را کسب کردم، در ۲ رقابت جهانی مقام آوردم ولی در نهایت جوایز را حذف کردند. در طول ۵ سال  5 میلیون تومان پاداش و حقوق نگرفته‌ام و عدم اهدای جوایز به ورزشکاران انگیزه‌ها را کم کرده است. 

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::