شما اینجا هستید

اخبار برتر » انتخابی تیم ملی ۲۰۰۹ جدایی مرا از دنیای قهرمانی رقم زد

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان های واقعی از زندگی قهرمانان که سال ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

مرتضی استکی پومسه‌رو سابق تیم ملی تکواندو کشورمان که ۲ مدال نقره و برنز تیمی مسابقات قهرمانی جهان را در کارنامه خود به ثبت رسانیده از تلخ ترین اتفاق دوران قهرمانی خود وشیرین ترین خاطره هایش برای تکواندو پلاس می‌گوید:

«دوران ورزشکاری و قهرمانی من مربوط به ۱۴سال پیش است. یکی از شیرین ترین و لذت بخش ترین خاطره هایم مربوط به اولین دوره مسابقات پومسه قهرمانی جهان ۲۰۰۶ کره جنوبی است که برای نخستین بار در ترکیب تیم ملی قرار گرفتم. افتخار بزرگی برای من بود و  خدا را شکر توانستیم مدال نقره تیمی را در آن رقابت ها کسب کنیم.

اما خاطره تلخی که از آن دوران برایم به جا مانده و جدایی مرا از دنیا قهرمانی رقم زد مربوط به مسابقات انتخابی تیم ملی سال ۲۰۰۹ است که به نظر خودم با وجود شایستگی این فرصت را از دست دادم. البته کاملا تلخ هم نبود چرا که این شکست برای من تجربه ای بود و باعث نشد تکواندو را رها کنم و بعد از این رویداد در قسمت های دیگر این ورزش مثل تدریس، داوری، قهرمان پروری، اداره هیات و… پیشرفت کردم و برایم بازتاب بدی نداشت.

سال ۱۳۶۴ در بخش کیوروگی فعال بودم و توانستم در سطح کشور قهرمان شوم البته بنا به دلایلی به عضویت تیم ملی در نیامدم اما این پیروزی برایم بسیار ارزشمند بود در آنجا  نفراتی را شکست دادم که بازیکن ملی و از برترین ها بودند همچنین بعدها مدال های رنگارنگی کسب کردند. بعد از آن مبارزه راکنار گذاشتم چرا که شاگردان زیادی داشتم و زمان زیادی را برای پرورش آنها صرف می‌کردم.

در پایان امیدوارم اوضاع به زودی رو به راه بشود و با شکست بیماری کرونا دوباره بتوانیم در مجامع ورزشی حضور پیدا کنیم.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::