شما اینجا هستید

اخبار برتر » تکواندو خراسان شمالی در روزهای قرنطینه / از ارتقا مجازی کمربند تا پویش «دست های خدایی»

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس مهدی آریان رییس هیات تکواندو خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار فارس در بجنورد با اشاره به فعالیت تکواندوکاران خراسان شمالی در ایام قرنطینه کرونا اظهار کرد:  هیئت تکواندو استان متأثر از وضعیت پیش‌آمده به جهت شیوع ویروس کرونا از ابتدای اسفندماه سال ۹۸ کلیه فعالیت‌های خودش را که  منوط به حضور فیزیکی تکواندوکاران بود به حالت تعلیق درآورد.

وی افزود: تمامی  مسابقات، باشگاه‌ها و کلیه فعالیت‌های تکواندو به لحاظ فیزیکی به  حالت تعلیق درآمد و این فعالیت‌ها به‌سوی استفاده از فضای مجازی سوق داده شد.

رئیس هیات تکواندو خراسان شمالی به برخی فعالیت‌های پیگیری شده در فضای مجازی برای تکواندوکاران استان اشاره کرد و گفت: فعالیت‌های متعددی از اسفندماه تا ماه اخیر در فضای مجازی دنبال شده که مهم‌ترین آن برگزاری آزمون ارتقا کمربند قرمز دان ۲ به‌صورت مجازی بود که با حضور ۱۴۰ نفر از متقاضیان ارتقا کمربند برگزار شد.

وی ادامه داد: این آزمون  در دو مرحله برگزار شد که در مرحله اول با توجه به اینکه تعدادی از علاقه‌مندان نتوانستند نمره قبولی بگیرند، فرصت مجدد به آنها داده شد.

آریان پویش ورزش در خانه را ازجمله دیگر فعالیت‌های هیات تکواندو استان برشمرد و گفت: این پویش با تبلیغات گسترده و توصیه به تکواندوکاران و مربیان انجام شد و با استقبال زیادی همراه شد به‌نحوی‌که بیش از ۷۰ کلیپ تصویری در منزل فیلم‌برداری و به این هیات ارسال شد.

وی از برگزاری نخستین جشنواره تلفیقی هنرهای نمایشی رزمی با موضوع کرونا خبر داد و خاطرنشان کرد: این جشنواره به همراه نخستین دوره مسابقات پومسه به‌صورت مجازی برگزارشده و طی روزهای آینده نتایج  آن اعلام  می‌شود. 

رئیس هیات تکواندو استان از همیاری ورزشکاران این رشته نسبت به نیازمندان هم اشاره کرد و گفت: پویش «دست خدا»  به همیاری خانواده‌ها و تکواندوکاران کمتر برخوردار می‌شتابد  که اکنون در مرحله شناسایی این افراد هستیم  و در حد توان و با استفاده از کمک و همیاری خانواده بزرگ تکواندو  کمکی را به این خانواده‌ها خواهیم داشت.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::