شما اینجا هستید

اخبار برتر » زوار: آغاز اردوی تیم ملی نوجوانان پس از کرونا/ المپیک ۲۰۲۰ برگزار می‌شد، دو مدال خوشرنگ می گرفتیم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس محمدرضا زوار سرمربی تیم ملی نوجوانان در گفت و گو با خبرگزاری فارس با اشاره به شناخت از عملکرد سرمایه‌ها و استعدادهای موجود رده سنی پایه، اظهار داشت: همزمان با برگزاری لیگ‌های تکواندو رده‌های سنی نونهالان و نوجوانان، مسابقات قهرمانی کشور این دو رده سنی نیز با حضور تکواندوکارانی که از شرایط مطلوب و ایده آل به جهت تنوع تکنیکی و فیزیکی برخوردار بودند، پیگیری شد. امیدوارم در سال جاری پس از مهیا شدن امکان تمرین و مسابقات انتخابی، افراد واجد شرایط، فرصت حضور در اردو را پیدا کنند. در صورت تعویق مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان، زمان لازم برای برگزاری رقابت های انتخابی و آماده‌سازی تیم در اختیار خواهیم داشت، در غیر این صورت شرایط برای همه کشورها سخت خواهد بود.

وی در خصوص تاریخ دقیق برگزاری مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان، افزود: طبق آخرین اعلام فدراسیون جهانی، سیزدهمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان، ۱۴ تا ۱۸ اکتبر ۲۰۲۰ (۲۳ تا ۲۷ مهر‌ماه) در شهر صوفیه بلغارستان برگزار خواهد شد. ولی با توجه به تعویق تمامی رویدادهای قاره‌ای و جهانی، پیش بینی می‌شود تاریخ قطعی این مسابقات، در جلسه آتی فدراسیون جهانی که در روز ۲۳ اردیبهشت ماه به صورت آنلاین و ویدئو کنفرانس برگزار خواهد شد، مشخص و به کلیه فدراسیون‌های تابعه ابلاغ شود.

*بعد از کرونا اردوی نوجوانان برگزار می شود

سرمربی تیم ملی تکواندو نوجوانان در خصوص برگزاری اردوی تیم ملی نوجوانان پس از رفع بیماری کرونا، عنوان کرد: در نظر داریم با هماهنگی سازمان تیم‌های ملی، در صورت سفید شدن وضعیت بیماری و عادی شدن زندگی مردم، اردوی آمادگی مرحله اول و مقدماتی را آغاز کنیم و برای انتخاب ملی پوشان به منظور شرکت در رقابتهای قهرمانی نوجوانان جهان قدم اول را برداریم.

زوار در خصوص پروسه انتخاب ملی‌پوشان نیز اضافه کرد: بعد از برگزاری مسابقات قهرمانی کشور و پیکارهای آزاد کشوری، مدال آوران و منتخبان کمیته فنی مسابقات کشوری به همراه مدال آوران رقابت‌های جهانی و آسیایی مجوز حضور در اردو را خواهند گرفت. همچنین از میان  ۱۳۲۸ بازیکن رنکینگ مسابقات لیگ کشور (با معرفی سازمان لیگ فدراسیون تکواندو) نفرات منتخب به اردو دعوت خواهند شد.

*تعویق المپیک اتفاق خوبی نبود

سرمربی تیم ملی نوجوانان کشورمان در خصوص تعویق المپیک نیز تاکید کرد: عقب افتادن بازیهای المپیک توکیو برای دو ورزشکار ایران در بخش مردان، اتفاق خیلی خوبی نبود به خصوص برای ورزشکار پرتلاشی همچون میرهاشم حسینی که بایستی یکسال دیگر نیز در سن رشد، وزن خود را کنترل نماید. به طور قطع با انگیزه‌ای که در وجود آرمین هادی پور و میرهاشم حسینی وجود دارد، برگزاری این بازی‌ها در موعد مقرر که هنوز ویروس کرونا تمام فعالیت های جاری در دنیا را تحت تاثیر خود قرار نداده بود، می توانست نوید ۲ مدال خوشرنگ را برای تکواندو ایران در این مسابقات بدهد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه آرمین هادی پور در وزن ۵۸- کیلوگرم مبارزه می کند، با مشکلات کمتری نسبت به میر هاشم حسینی روبرو است، اگرچه با عزم و اراده و توانایی که میرهاشم تاکنون از خود به نمایش گذاشته، یقین دارم که این بازیکن کاربلد تمام تلاش خود را برای بالا رفتن از سکوی المپیک به کار خواهد بست.

 کارشناس تکواندوی کشورمان در خصوص مشکلات عقب افتادن زمان برگزاری المپیک نیز عنوان کرد: در رشته‌های وزنی، به دلیل کنترل وزن ورزشکار و فشار سنگین تمرینات، شرایط سختی را پدید خواهد آورد. ولی با توانایی و تجربه گرانقدری که از دوست خوبم فریبرز عسگری و کادر فنی تیم ملی بزرگسالان  سراغ دارم، با برنامه ریزی مطلوب، معضل تعویق بازیهای المپیک در توکیو را به فرصت ایده آل برای کسب خوشرنگ ترین مدال بازی‌های المپیک توکیو تبدیل می نمایند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::