شما اینجا هستید

اخبار برتر » تنها ناکام جام جهانی ۲۰۱۰ من بودم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان های واقعی از زندگی قهرمانان که سال ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

میثم باقری تکواندوکار سابق تیم ملی که ۲ برنز جهانی، طلا دانشجویان جهان، طلا و نقره جام جهانی و برنز نوجوانان آسیا را در کارنامه دارد از روزهای شیرین و تلخ دوره قهرمانی خود به تکواندو پلاس می‌گوید:

سال‌های زیادی افتخار حضور در تیم ملی نوجوانان و بزرگسالان را داشته‌ام که با خاطرات شیرین و تلخ زیادی برایم همراه بود. در فینال مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۰۹ مکزیک که به تازگی وارد رده سنی بزرگسالان شده بودم بخاطر کم تجربگی و عدم تمرکز لازم با وجودی که به لحاظ فنی در سطح بالاتری قرار داشتم از بازیکن کره جنوبی شکست خوردم و مدال برنز گرفتم.

این اتفاق بار دیگر در مسابقات جهانی ۲۰۱۱ هم پیش آمد و در راند طلایی و بعد از رقابتی سخت با نماینده کره جنوبی نتیجه را واگذار کردم و بر سکوی سومی ایستادم؛ با توجه به میزبانی کشور کره، شرایط حساس و نفس‌گیری بود اما ایران توانست در این دوره برای نخستین بار سکوی جهانی را از کره‌جنوبی بگیرد که خاطره بسیار شیرین و فراموش نشدنی من است.

اما دیگر خاطره تلخم به مسابقات فینال گرندپری ۲۰۱۴ مربوط می‌شود که بعد از مدتی دوری از مسابقات دوباره حضور پیدا کردم و متاسفانه نتیجه را به حریفی از انگلیس واگذار کردم، این رویداد تلخ ترین خاطره من است چراکه در ۱۴ اعزام به رویدادهای بین‌المللی تنها مسابقه‌ای بود که دست خالی از آن برگشتم.

مسابقات جام جهانی ۲۰۱۰ چین برای من هم شیرین و هم تلخ بود، در این رقابت‌ها بعد از چند سال تیم ایران برای دومین مرتبه عنوان قهرمانی را کسب کرد که بسیار شیرین بود اما برای من با تلخی همراه بود چون تنها کسی که شکست خورد، من بودم.

هر ورزشکاری دوست دارد در تیم ملی حضور پیدا کرده و در رویدادهای بین المللی برای کشورش افتخارآفرینی کند؛ این شرایطی است که نگاه های زیادی متوجه بازیکن می‌شود و من افتخار داشتم با اعتماد استاد مهماندوست در سن کم عضو تیم ملی شوم.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::