شما اینجا هستید

اخبار برتر » میزبان رویدادهای ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ مشخص شد / مسابقات کسب سهمیه المپیک و قهرمانی آسیا همچنان در بلاتکلیفی

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، هنوز دنیا در شوک بحرانی که کرونا به وجود آورده قرار دارد. تمامی رشته های ورزشی به حالت تعلیق در آمده‌اند و هیچ کس تکلیف خود را نمی‌‌داند.

فدراسیون‌های جهانی در رشته‌های مختلف با توجه به گستردگی شیوع ویروس کرونا هنوز نمی‌دانند که چه باید بکنند اما در این بین فدراسیون جهانی تکواندو نشست مهم خود را برگزار کرد تا تکلیف مسابقات خود را مشخص کند هرچند که در این نشست دل نگرانی‌های جامعه تکواندو آسیا و ‌اروپا به پایان نرسید و هنوز هم در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

 مسابقاتی که برخی از آنها به دلیل بیماری کرونا در دنیا به حالت تعلیق در آمده بودند و برخی دیگر از تقویم سال ۲۰۲۱  که به دلیل منتقل شدن زمان برگزاری المپیک ۲۰۲۰ به این سال در شرایط نامشخصی قرار گرفته بودند، باید تعیین تکلیف می شدند که این اتفاق رخ داد.

به همین دلیل نخستین جلسه فوق العاده شورای فدراسیون جهانی تکواندو برگزار و در خصوص میزبانی رویدادهای قهرمانی نونهالان جهان، نوجوانان جهان، کسب سهمیه المپیک جوانان، پومسه جهانی و گرندپری ها تصمیم گیری و همچنین گرید جدید مسابقات جهانی، فینال گرندپری و سری مسابقات گرندپری مشخص شد.

در این نشست که به شکل ویدئو کنفرانس برگزار شد، “دکتر چو” رییس فدراسیون جهانی تکواندو با ابراز تسلیت صمیمانه به همه کسانی که در سراسر جهان تحت تأثیر ویروس کوید ۱۹ قرار گرفته اند به همبستگی خانواده تکواندو جهان در مقابله با کرونا اشاره و از کمک های بی دریغ پزشکان و پرستاران در سراسر جهان تشکر کرد:« این بیماری فراگیر زندگی همه ما را تغییر داده است. صمیمانه دعا می‌کنم که همچنان با سلامتی و امنیت این روزها را ادامه بدهیم. گرچه اوضاع برای همه بد است اما من اعتقاد دارم که این مشکلات سرآغاز فرصت‌هایی می‌شود.»

این نشست مهم در حالی برای تکواندو برگزار شد که تا هنوز تکلیف برخی از فدراسیون های مهم جهانی از جمله فوتبال، والیبال، بسکتبال و حتی معتبرترین لیگ های دنیا نامشخص است اما فدراسون جهانی تکواندو سعی کرده حداقل با انجام برنامه ریزی تکلیف برخی از رشته های ورزشی را مشخص کند.

اتحادیه جهانی کشتی که در حال حاضر یکی از مهمترین رشته های دنیا است با سردرگمی کامل روبرو است و هنوز برای اینکه بداند تکلیف مسابقات جهانی و گزینشی چه باید شود، در حال رایزنی با فدراسیون های ملی است. خلاصه کلام عهدهاینکه فدراسیون جهانی تکواندو نشان داد که با برنامه پیش می رود و طبیعی است که این برنامه محور بودن می تواند به فدراسیون‌های ملی هم کمک کند. دکتر چو معتقد است که این بیماری تاثیرات زیاد و عمیقی را در ورزش دنیا می گذارد و بر همین اساس از خانواده جهانی این رشته تشکر کرد که در کنار هم قرار گرفتند تا این ورزش با کمترین آسیب روبرو شود:« در حالی که نمی‌توانیم با اطمینان در مورد آینده صحبت کنیم اما واضح است که این وضعیت پیامدهای عمیقی را برای ورزش در سطح المپیک و جهان به همراه دارد. تاثیرگذارترین آن مربوط به تعویق یک‌ساله بازی‌های المپیک توکیو ۲۰۲۰ است؛ برهمین اساس از خانواده تکواندو جهان برای حمایتشان از این تصمیم دشوار اما لازم تشکر می‌کنم.»

 علی رغم موقعیتی که بر جهان حاکم است این شورا توانست  حداقل تکلیف میزبان رویدادهای ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ را مشخص کند تا خانواده تکواندو جهان فعالیت‌های خود در سال‌های پیش رو امیدوارانه ادامه دهند.

اولین رویداد مهم مسابقات نونهالان جهان در ۲۰۲۱  است که میزبانی آن به “صوفیه” بلغارستان رسید. مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان در سال ۲۰۲۲ و کسب سهمیه المپیک جوانان به میزبانی “داکار” سنگال برگزار می شود. میزبانی مسابقات پومسه قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۲ را “گیونگ” کره‌جنوبی عهده دار شد و میزبانی دو مرحله از مسابقات گرندپری ۲۰۲۲ به انگلیس و سنگاپور رسید.

در این نشست همچنین با رای گیری الکترونیکی در این نشست آیین نامه ی رنکینگ فدراسیون جهانی تکواندو تصویب شد. با اصلاحات تایید شده ۲ امتیاز به قهرمانی جهان، فینال گرندپری و سری مسابقات گرندپری اضافه شد. امتیاز رقابت های قهرمانی جهان از ۱۲ به ۱۴، فینال گرندپری از ۸ به ۱۰ و سری رقابت‎های گرندپری از ۴ به ۶ ارتقاء پیدا کرد.

 جلسه ی بعدی شورای فدراسیون جهانی ۱۲ اکتبر و همزمان با رقابت‌های قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۲۰ در صوفیه برگزار خواهد شد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::