شما اینجا هستید

اخبار برتر » مقانلو: امیدوارم ورزشکاران به اعتمادبه‌نفس لازم برسند نه غرور کاذب

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ بیژن مقانلو در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، درباره تعویق یک ساله المپیک ۲۰۲۰ اظهار داشت: در حال حاضر ویروس کرونا همه کشورهای دنیا را تحت تأثیر قرار داده است و امیدوارم هر چه زودتر شاهد از بین رفتن ویروس و بازگشت مردم به زندگی روزمره باشیم. تعویق المپیک نیز تنها مختص یک کشور نیست و این تصمیم برای همه کشورهای دنیا گرفته شده است. اعتقاد دارم در حال حاضر هر کسی با برنامه‌، منظم‌ و مسنجم‌ تمرین کند در المپیک موفق خواهد بود. بسیاری از کشورهای دنیا با تعویق المپیک برنامه‌ریزی خاص خودشان را انجام داشته‌اند تا در توکیو بدرخشند.

وی درباره عدم برگزاری مسابقات تکواندو تا حداقل مهر ماه سال جاری گفت: این تصمیمی است که فدراسیون جهانی تکواندو اتخاذ کرده است و در شرایط فعلی به نفع ورزشکاران و کشورها خواهد بود. عدم برگزاری مسابقات دلیل بر این نخواهد بود تا تکواندوکاران از برنامه‌های آمادگی جسمانی، روحی و روانی خود  دور بمانند و باید برنامه‌ریزی داشته باشند تا در محیطی امن جمع و تمرین مناسب داشته باشند. برای این اتفاق نیز باید قبل از ورود به اردوها تست سلامت جسمانی از ورزشکاران گرفت تا پس از تأیید سلامت، در قرنطینه اردویی قرار بگیرند. این اتفاق دور از دسترس نیست و ورزشکاران نیز اگر اهداف بزرگ داشته باشند باید شرایط قرنطینه را تحمل و با یک برنامه‌ریزی مناسب و منسجم آمادگی خود را حفظ و در المپیک خوش بدرخشند.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو با تأکید بر اینکه می‌توان عدم برگزاری مسابقات در شش ماه نخست سال را با دیدگاه مثبت نگاه کرد، گفت: در این مدت می‌توانیم به زیرساخت‌ها ریشه‌ای‌تر نگاه و تلاش کنیم ورزشکاران را به آمادگی مناسب برسانیم و خلاءهای خود را پر کنیم تا با شروع مسابقات، استارتی پرقدرت و قوی در دنیا داشته باشیم.

مقانلو درباره کنترل شرایط وزنی ملی‌پوشان المپیکی گفت: این مشکل مربوط به همه کشورها و اکثر ورزشکاران دنیاست. خیلی از ورزشکاران این شرایط را دارند و برنامه‌ریزی خاصی در این خصوص دارند. با خواندن مصاحبه‌های اخیر میرهاشم حسینی به نظر می‌رسد خود او به این موضوع اشرافیت کامل دارد. حسینی عنوان کرده است که بارها ۱۳ کیلوگرم وزن کم کرده است و حتماً باز هم می‌تواند در المپیک با این شرایط کنار بیاید. در این خصوص خود ورزشکار و کادر فنی بهتر از هر کسی می‌توانند شرایط را درک کنند. امیدوارم با توجه به صحبت‌های اخیر، حسینی بتواند از میدان المپیک موفق و سربلند بیرون بیاید.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مرز اعتمادبه‌نفس، پختگی و غرور بسیار باریک است و امیدوارم در زمان باقیمانده تا المپیک، ورزشکاران ما به پختگی و اعتمادبه‌نفس لازم برسند. اعتماد‌به‌نفس با غرور خیلی متفاوت است و هر زمان تیم ما در تشخیص این موضوع دچار مشکل شد، لطمات زیادی خوردیم. امیدوارم تا المپیک توکیو نیز ورزشکاران ما به اعتمادبه‌نفس لازم برسند، نه غرور کاذب.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::