شما اینجا هستید

اخبار برتر » پروتکل ویژه برای برگزاری مسابقات/ پرونده لیگ تکواندو در تیرماه بسته می شود؟

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس به نقل از خبرگزاری فارس؛ ستاد ملی مقابله با کرونا در مصوبه ۱۴ خود تمرینات و مسابقات تیم‌های ورزشی با تماس بدنی کم را به ترتیب ۱ و ۲۲ خردادماه بدون حضور تماشاگر و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و با تشخیص و نظارت فدراسیون پزشکی ورزشی مجاز دانست. با این وجود تکواندو به عنوان رشته ورزشی که زد و خورد و تماس بدنی زیادی دارد، در لیست رشته های کم خطر و سفید قرار ندارد و هنوز در انتظار مجوز نهایی برای برگزاری مسابقات و اردوهای خود است. اگرچه سازمان لیگ تکواندو برنامه های ویژه ای را برای برگزاری هفته های پایانی این رقابت ها در نظر دارد. 

پس از شیوع بحران کرونا در انتهای سال گذشته لیگ برتر تکواندو یکی از مسابقاتی بود که نیمه تمام باقی ماند و حالا مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ در حال برنامه ریزی برای برگزاری هفته های پایانی و تعیین تکلیف برای این مسابقات هستند. 

در همین راستا فدراسیون تکواندو پروتکلی بهداشتی سفت و سختی را از قبیل ضدعفونی وسایل شرکت کنندگان و شیاپچانگ مسابقات تا قضاوت داوران با شیلد محافظ را برای رعایت نکات ایمنی سلامت را تدوین کرده‌ تا نظر مساعد مسئولان وزارت ورزش و جوانان و ستاد مبارزه با کرونا را در جهت برگزاری هفته پایانی لیگ خود جلب کند.

از همین رو اگر مجوز برگزاری مسابقات از سوی ستاد مقابله با کرونا برای تکواندو صادر شود، مسابقات لیگ این رشته ورزشی اوایل تیرماه به پایان می‌رسد.  برهمین اساس اگر تیمهای که در کورس قهرمانی نیستند از ادامه مسابقات انصراف بدهند، پیکارهای بین ۴ تیم پاس قوامین، دانشگاه آزاد، شهرداری وارمین، لوازم خانگی کن، یک روزه رقابتهای لیگ خاتمه خواهد یافت ولی اگر همه تیمهای بخواهند بازی  خود را انجام بدهند مسابقات طی سه روز انجام خواهد شد تا پرونده لیگ ۹۸ در تیرماه با معرفی قهرمان این رقابتها بسته شود. 

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::