شما اینجا هستید

اخبار برتر » پیروز میدان کسی است که روی سکوی اول می‌ایستد/ نقره المپیک ۲۰۱۲ هم تلخ و هم شیرین است

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان های واقعی از زندگی قهرمانان که سال ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست

محمد باقری معتمد نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۲  و دارنده ۹ مدال طلا، ۶ نقره و ۳ برنز مسابقات جهانی، آسیایی و …. از خاطرات تلخ و شیرین خود به تکواندو پلاس میگوید:

«همیشه دوست داشتم در تمام رقابت‌هایی که شرکت می‌کنم برنده باشم و زمانی که تلاش و زحماتم به مدال طلا ختم می‌شدند برایم شیرین بودند چرا که از نظرمن پیروز میدان کسی است که روی سکوی اول می ایستد؛ درست است هر عنوان یا مدالی که کسب شود باارزش است ولی به  نوعی غیر از قهرمان بقیه با شکست مواجه شده‌اند.

شیرین ترین خاطره ام از آن دوران کسب عنوان نایب قهرمانی در المپیک سال ۲۰۱۲ به میزبانی کشور انگلستان است که بعد از سال‌ها تمرین و سختی‌هایی که کشیدم با آسیب دیدگی شدید از ناحیه ACL زانو به این مسابقات اعزام شدم و خداراشکر توانستم نقره کسب کنم گرچه دوست داشتم رنگ مدالم طلایی باشد و همین باعث می‌شود شیرینی این مدال برایم با تلخی همراه باشد و افسوس بخورم.

در تمام اعزام‌هایم اوج تمرینات و تلاش را داشته‌ام ولی بهترین عملکردم را در مسابقات قهرمانی جهان سال ۲۰۰۹ در کشور دانمارک می‌دانم که توانستم اولین مدال طلایم را کسب کنم و تنها عنوان قهرمانی برای کاروان ایران هم بود.

بعد از آن در بازیهای آسیایی و جام جهانی  سال ۲۰۱۰ که درکشور چین برگزار شدند دو مدال طلا کسب کردم و به عنوان بهترین بازیکن شناخته شدم.

البته دوره اوج من از همان سن ۱۶ سالگی که برای حضور در تیم ملی بزرگسالان انتخاب شدم و اولین مسابقات رسمی خودم را شروع کردم رقم خورد و توانستم ابتدای کارم در قهرمانی آسیا مدال برنز کسب کنم؛ همچنین به مسابقات غیر رسمی زیادی هم اعزام شدم که در کل نتایج خوبی را در کارنامه‌ام به ثبت رساندم.

بعد از هر برد یا باخت که تمام آنها برایم شیرین بود هیچ وقت حس ناامیدی نداشته‌ام چرا که تجربه‌ای کسب کرده ام و با وجود آسیب دیدگی های شدید باز هم بهترین عملکردم را در رقابت‌های بعدی نشان داده‌ام.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::