شما اینجا هستید

اخبار برتر » ساعی: منتظر تصمیم وزارت ورزش برای آغاز اردوی تیم ملی هستیم/ بعید است تا پایان سال تورنمنتی برگزار شود

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، هادی ساعی در گفتگو با خبرگزاری مهر با بیان اینکه اصلاح آئین نامه امتیازات در رنکینگ جهانی و المپیک برای همه کشورها یکسان است، گفت: البته باید در نظر داشته باشیم که پیروزی کسب مدال در چنین مسابقاتی فاصله امتیازات را نسبت به رقبا بیشتر می‌کند اما باخت یک تکواندوکار شاید خیلی سخت‌تر باشد.

وی ادامه داد: از این پس باید برای حضور در چنین مسابقاتی ملی پوشان را با آمادگی دو چندان اعزام کنیم چرا که تک تک امتیازات اهمیت بیشتری پیدا کرده و از دست دادن آن برای حضور در مسابقات آتی هزینه‌های زیادی را روی دست فدراسیون خواهد گذاشت.

مدیر فنی تیم ملی تکواندو در مورد تقویم فدراسیون جهانی هم گفت: در شرایط فعلی که ورزش دنیا تحت تأثیر ویروس کروناست، فدراسیون جهانی هم برنامه‌های خود را حداقل تا چهار ماه آینده لغو کرده است. اولین برنامه پیش رو و البته به شرط برطرف شدن مشکلات فعلی، رقابتهای جهانی در رده سنی نوجوانان و پس از آن تیمی قهرمانی جهان در ووشی چین خواهد بود.

ساعی افزود: اگر میزبان شرایط برگزاری مسابقات جام جهانی تیمی را فراهم کند، می‌توان به حضور در این مسابقات فکر کرد. البته که باید با کادر فنی در یک جلسه شرایط را بررسی کنیم ولی در کل بعید است تا پایان سال تورنمنتی برگزار شود.

مدیر فنی تیم ملی تکواندو در مورد آغاز اردوهای آماده سازی هم گفت: طبق تصمیم قبلی قرار است که از ۱۷ خردادماه اردوی آماده سازی آغاز شود اما همه چیز بستگی به تصمیم وزارت ورزش و تصمیم ستاد مبارزه با کرونا دارد. در صورتی که مجوزهای لازم صادر شود، تمرینات را با حضور ملی پوشان از سر می‌گیریم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::