شما اینجا هستید

اخبار برتر » پوراسماعیل: برای تاریخ سازی در قهرمانی آسیا هم پیمان شده بودیم/ با جان و دل تلاش می‌کنم تا جزء دو نفر المپین تکواندو بانوان باشم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، زهرا پوراسماعیل در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس در خصوص پیگیری تمریناتش در روزهای تعطیلی اردوی تیم ملی، اظهار داشت: هر روز به صورت انفرادی در خانه تمرین می‌کردم و هفته‌ای یک بار نیز به طور آنلاین و تصویری با کادر فنی تیم ملی تمرین خود را در خانه انجام می‌دادم تا شرایط ایده‌آل جسمانی خود را حفظ کنم. 

ملی پوش تکواندو بانوان در خصوص حفظ آمادگی‌اش، ‌افزود: قبل از اینکه اردوهای تیم ملی به دلیل کرونا تعطیل شود، به ۹۰ درصد آمادگی رسیده بودم. بالطبع تمرین در خانه با اردو تفاوت‌های زیادی دارد، ولی با این حال ۸۰ درصد از آمادگی خود را حفظ کرده ام. امیدوارم با شروع اردوها از اواخر خردادماه به آمادگی خوبی دست پیدا کنم.

تکواندوکار وزن ۷۳+ کیلوگرم کشورمان در خصوص سختگیری سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان، تصریح کرد: سرمربی تیم ملی حق دارد که برای انتخاب نفرات برتر سختگیری کند. مسلماً همه ملی‌پوشان جز بهترین ها هستند که به اردو دعوت شده‌اند.

دارنده مدال طلای نوجوانان جهان با اشاره با اینکه سطح رقابت در رده های سنی متفاوت است، عنوان کرد: سطح رقابت نوجوانان با بزرگسالان خیلی فرق دارد و چند وقتی است که در رده سنی بزرگسالان مدال طلا نگرفته ام ولی سعی دارم تا در مسابقات بین‌المللی مدال طلا را کسب کنم.  

وی در خصوص تلاش برای کسب سهمیه المپیک، اضافه کرد: با جان و دل تلاش می‌کنم تا بین دو نفر المپین تکواندو بانوان باشم ولی نمی‌توانم بگویم صدرصد در بین نفرات اعزامی به المپیک خواهم بود.

اسماعیل پور در خصوص لغو مسابقات تکواندو بانوان آسیا، اذعان کرد: مسابقات قهرمانی آسیا بخاطر کرونا لغو شد و قبل از لغو این رقابتها، تمامی بچه‌ها هم پیمان و همدل شده بودیم در این رقابتهای مهم تاریخ ساز شویم.

ملی پوش تکواندوی بانوان کشورمان در خصوص تعویق بازیهای المپیک توکیو، گفت: برای یک سری از ملی‌پوشان، تعویق زمان بازیهای المپیک توکیو اتفاق خوبی بود، چون فرصت زیادی برای نفرات مصدوم به وجود آمد تا آسیب دیدگی شان کامل برطرف شود. من نیز چند وقت قبل دستم شکسته بود که هم اکنون هیچ مشکلی ندارم. البته یکی از آسیب های تعویق المپیک حفظ شرایط بدنی است چراکه برخی از ورزشکاران نیز برای نگه داشتن وزنشان به مدت یکسال دچار معضل بزرگ می‌شوند. 

وی در خصوص برگزاری لیگ برتر نیز اظهار داشت: عضو تیم تکواندو فتح صدر البرز هستم که امیدوارم بتوانیم در رده نخست جدول لیگ بانوان قرار بگیریم. ادامه مسابقات لیگ در بالا بردن آمادگی‌مان بسیار موثر بوده و می توانیم خودمان را در لیگ محک بزنیم و بهتر است این پیکارها برگزار شود. رقابت در لیگ، خیلی سخت است چون تکواندوکاران از نقاط ضعف و قوت یکدیگر شناخت دارند.

تکواندوکار ۷۳+کیلوگرم تیم ملی بانوان، خاطرنشان کرد: از اساتید تکواندو کشورمان تشکر می کنم و همچنین از نایب رئیس و رئیس فدراسیون تکواندو سپاسگزارم که در این شرایط حواسشان به ما هست.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::