شما اینجا هستید

اخبار برتر » راه‌اندازی لیگ برتر تکواندوی بانوان | مسیر جدید برای ستاره سازی

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، لیگ تکواندو بانوان هر ساله با استقبال خوبی از سوی تیم‌ها همراه است و تکواندوکارانی از سراسر کشور و با هر توان فنی در این مسابقات با یکدیگر به رقابت می‌پردازند که حضور ۱۵ تیم در فصل جاری مسابقات جام کوثر دلیل این ادعاست.

برهمین اساس سازمان لیگ تکواندو در نظر دارد، در فصل جدید، به منظور ایجاد انگیزه بیش‌تر برای تیم‌هایی که از توان فنی کم‌تری برخوردار هستند و همچنین افزایش سطح کیفی رقابت‌ها و ایجاد فرصت برابر برای تمامی تیم‌ها، رقابت‌های لیگ تکواندو بانوان را در دو سطح لیگ برتر با عنوان “جام ایراندخت” و لیگ دسته یک نیز با عنوان “جام کوثر” برگزار کند.

این اتفاق در حالی رخ می دهد که سازمان لیگ سعی دارد با اجرای طرح جدید خود از علاقه بانوان به ورزش تکواندو نهایت استفاده را ببرد و مسیر جدیدی را برای حضور تیم های بیشتر در لیگ بانوان فراهم کند. هر چقدر که تیم های شرکت کننده در لیگ بانوان بیشتر شود سرمایه انسانی این رشته هم افزایش پیدا می کند و با توجه به افزایش کمیت حتما کیفیت تکواندوی بانوان هم به مرور افزایش پیدا می کند و در نهایت هم به کشف ستاره های جدید برای حضور در تیم ملی کمک خواهد کرد.

راه اندازی لیگ برتر تکواندوی بانوان علاوه بر اینکه یک گام مهم و بلند برای ورزش بانوان محسوب می‌شود و باعث ورود آنها به مسیر حرفه‌ای شدن می‌شود، یک پیام مهم نیز دارد و آن هم این است که فدراسیون تکواندو چه مسیری را در پیش گرفته که در روزهایی که بسیاری از حامیان مالی حاضر به ورود برای سرمایه گذاری در ورزش نیستند و علاقه ای برای خرج کردن در ورزش حرفه ای و قهرمانی ندارند، برای حضور در لیگ تکواندوی بانوان هم از هم سبقت می گیرند؟

فصل‌جاری هم ۱۵ تیم در جام کوثر حضور داشتند که در نهایت ۱۰ به مرحله نهایی راه پیدا کردند اما مرحله پایانی را کرونا متوقف کرد تا کار بسیار سخت باشد. هنوز سازمان لیگ توضیحات دقیقی در این باره نداده که زمان برگزاری مرحله نهایی چه زمانی خواهد بود. آنها در حال حاضر سعی دارند از برنامه ریزی قبلی خود عقب نمانند و به همین دلیل برنامه‌های فصل آینده را تکمیل می‌کنند.

هنوز درباره تعداد تیم‌ها تصمیم گیری نشده اما شاید تعداد تیم‌ها در لیگ برتر و لیگ دسته یک به عدد بزرگ و عجیب هم برسد که این می تواند جام ایراندخت و کوثر را بسیار مهم جذاب کند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::