شما اینجا هستید

اخبار برتر » ضرورت برگزاری اردوهای ملی در دوران کرونا

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، کرونا ورزش را تعطیل کرده و ورزشکاران به ویژه قهرمانان رشته‌های رزمی چشم انتظار بازگشایی مجدد اردوهای آماده‌سازی هستند. انتظاری که پایان آن به نظر نزدیک می آید اما در خصوص ضرورت آن اختلاف نظر وجود دارد.

دو نظر عمده در خصوص شروع اردوهای تیم‌های ملی وجود دارد؛ گروه اول معتقد به شروع سریعتر اردوها هستند و گروه دوم عجله ای برای این مهم ندارند.

گروه اول، دو توجیه اصلی را مطرح می‌کنند؛ اول اینکه حضور ملی پوشان در اردو کنترل آنها را ساده تر کرده و همین موضوع احتمال گرفتن بیماری کرونا را به حداقل می رساند. این گروه معتقدند که می توان با توجیه ورزشکاران و ایزوله کردن محیط اردوهای ورزشی، کرونا را از آنها دور و در عین حال آمادگی بدنی را به آنها بازگرداند. به علاوه دوری طولانی مدت از شرایط تمرینی را دارای عواقب جبران ناپذیری از جمله کاهش آمادگی جسمانی و تکنیکی دانسته و نظر به پایان این وضعیت دارند.

و اما گروه دوم نظر مخالفی دارند؛ این گروه با توجه به امکانات موجود در کشور، تضمین‌های فعلی برای شروع اردوها را کافی نمی‌دانند و مطمئن نیستند که ورزشکاران در اردوهای آماده سازی به کرونا مبتلا شوند. این گروه مسئولیت مدیران ورزش کشور در صورت ابتلای ملی پوشان به کرونا را مطرح کرده و این ریسک را عقلانی نمی‌دانند. بعلاوه نامشخص بودن تاریخ رویدادهای مهم بین المللی را مزید بر علت دانسته که شروع اردوها ضرورتی ندارد.

بعلاوه اگر هزینه برگزاری اردوها را در نظر گرفته و در کفه دیگر وضعیت مالی ورزش کشور و فدراسیون‌ها را قرار دهیم، متوجه میشویم که زمانیکه تا ۳-۴ ماه دیگر هیچ مسابقه مهمی پیش روی ملی پوشان قرار نداشته و برای به اوج رسانی ملی پوشان دور از تمرین، مدت زمان ۲ تا ۳ ماه کافیست، واقعا ضرورتی برای شروع اردوها در این شرایط خاص وجود ندارد.

در هر حال تصمیم گیرنده این امر وزارت ورزش و ستاد ملی کرونا در ورزش است که باید با لحاظ جمیع جهات نسبت به اخذ تصمیم مناسب تدبیر نمایند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::