شما اینجا هستید

اخبار برتر » تعویق المپیک؛ فرصتی برای استعدادیابی ۲۰۲۴

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، در حالی که اعلام شد بخاطر شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامتی ورزشکاران بازیهای المپیک ۲۰۲۰ یکسال به تاخیر افتاده اما هنوز بلاتکلیفی برای فدراسیونهای جهانی، فدراسیون های ملی و ورزشکاران و کادر فنی وجود دارد.

بسیاری از فدراسیون های جهانی تقویم مسابقات خود را اعلام نکرده و به تبع آن کشورها و ورزشکاران شروع تمرینات خود را به تاخیر انداخته اند، اما به راستی تا چه زمانی میتوان با این وضعیت ادامه داد و با تهدیدهای پیش رو چه فرصتهایی وجود دارد؟ 

از نظر کارشناسان ورزش و مدیریت، پشتوانه سازی برای تیم های ملی معمولا پس از هر المپیک آغاز می‌شود تا برای ۴ سال اینده نتیجه دلخواه کسب شود، حال که المپیک یکسال به تعویق افتاده تکلیف چیست؟ 

با توجه به تعطیلی مسابقات، اما فدراسیونهای ورزشی نباید به بهانه تعویق المپیک فعالیت های خود را تعطیل کنند، درست است که مسابقات برگزار نمی‌شود و برگزاری اردوهای آماده سازی توجیهی ندارد، اما نباید از مسئله استعدادیابی و پشتوانه سازی غافل شد و منتظر برگزاری المپیک بود. 

به نظر می‌رسد هم اکنون فرصت خوبی پیش آمده تا با بهره گیری از علوم روز دنیا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی طرح‌های استعدادیابی اجرا و پشتوانه های تیم های ملی برای المپیک ۲۰۲۴ شناسایی شوند. بی شک دیر به فکر افتادن عواقب خوبی برای ورزش، کشور نخواهد داشت.

به صورت ویژه در تکواندو، فقدان نفرات جایگزین در سنگین وزن مشهود است، هم اکنون فرصت خوبی است تا با بررسی کارشناسی موضوع نقشه راه ۴ ساله فدراسیون را با تاکید بر پشتوانه سازی تیم ملی تدوین و برای تحقق آن برنامه ریزی کرد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::