شما اینجا هستید

اخبار برتر » تداوم یا تعطیلی لیگ های تکواندو، تصمیمی به قیمت مدال المپیک

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، در حالی لیگ‌های خلیج فارس و جام کوثر تکواندو مردان و زنان ایران از اواسط اسفندماه سال گذشته و با شیوع ویروس کرونا متوقف شده و در شرایط فعلی نیز آینده کاملا مبهم و نامشخص  دارند، فدراسیون تکواندو خبر از برگزاری جلسه ای برای تصمیم گیری نهایی در این خصوص داده است. 

در این بین اظهار نظرهای متفاوتی توسط تیم های حاضر در لیگ مطرح می شود که بوی منفعت طلبی به خوبی از آنها شنیده می شود. تیم هایی که شانسی برای کسب سکو ندارند، سلامتی ورزشکاران را بهانه کرده و تاکید بر عدم ادامه لیگ دارند. در مقابل تیم هایی که برای قهرمانی یا ایستادن روی سکو می جنگند، تداوم لیگ را خواستارند. 

در حالیکه لیگ فوتبال با ریسک بالاتر قرار است از پایان خرداد از سر گرفته شود، نقش فدراسیون و سازمان لیگ تکواندو در اخذ تصمیم ادامه برگزاری لیگهای تکواندو بسیار مهم است. فدراسیون که رسالت اصلی اش حفظ سلامت مخاطبانش است با وجود تمایل به ادامه لیگ، مجوزی برای این کار ندارد اما از سویی اختتام بی حاصل لیگ را نقطه تاریکی در عملکرد خود دانسته و به آن رغبتی ندارد. مضاف بر اینکه باید شاهد برگزاری لیگ فوتبال باشد.

 از منظر اجرا ایده آل این است که مسابقات با حداقل تیم ها و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار و سکونشینان مشخص شوند. اگر قرار باشد این فرضیه محقق شود فدراسیون دو گام و تیم ها یک گام بایستی بردارند؛ فدراسیون باید پروتکل بهداشتی جامعی را پیشنهاد و نسبت به انجام آن دقت نشان دهد. تیم ها نیز باید وضعیت خود را رسما مشخص و ادامه یا انصراف خود را از لیگ اعلام نمایند. در مقابل هم فدراسیون با استناد به شرایط خاص کرونا، تیم های انصراف دهنده از لیگ را مشمول جریمه نقدی نکند.

به نظر می رسد وقتی جامعه در حال انطباق با شرایط کرونا بوده و تقریبا تمامی فعالیت ها با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز شده است، تعطیلی لیگ های برخی رشته ها هیچ دلیل منطقی نداشته باشد و بیشتر پاک کردن مسئله باشد. اگر با این منطق پیش رویم رشته هایی چون تکواندو، کاراته و کشتی باید تعطیل و افتخارآفرینی در المپیک نیز بایستی به فراموشی سپرده شود.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::