شما اینجا هستید

اخبار برتر » آینده تکواندو را نسل من پایه گذاری کرد/ تکواندو سردمدار رشته‌های رزمی است

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان های واقعی از زندگی قهرمانان که سال ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست

بیژن مقانلو تکواندوکار خوش سابقه و مربی توانمند و کاربلد کشورمان که ۶ مدال طلا، نقره و برنز رویدادهای جهانی، آسیایی و… را در کارنامه ورزشکاری خود ثبت کرده است، از خاطرات تلخ و شیرینش به تکواندو پلاس می‌گوید:

«زمانی که ما تکواندو را آغاز کردیم، تیمی پر انگیزه داشتیم، تمام هدفمان مطرح شدن و به افتخار رسیدن این رشته بود تا بتوانیم حمایت دولت را بدست آورده و نسل آینده از آن بهترین استفاده را ببرند که خد را شکر به این سرانجام رسیدیم.

خاطره شیرین مربوط به نایب قهرمانی ایران در مسابقات آسیایی ۱۹۹۶ بود که باعث بلوغ و رشد در تکواندو شد؛ بعد از آن در سال ۲۰۰۰، ایران برای اولین بار در رقابت‌های جام جهانی فرانسه، قهرمان شد و سپس با کسب افتخارات متعدد تکواندو مورد تایید سازمان تربیت بدنی وقت قرار گرفت. در حال حاضر هم با توجه به شرایطی که برای حضور در رقابت‌های بین‌المللی دارد سردمدار رشته‌های رزمی شده است.

در سال ۱۹۹۱ دومین دوره مسابقات جام جهانی برگزار شد و من در آن رویداد برای اولین بار مدال نقره را در تقویم تاریخ ثبت کردم و به جز مدال من دو برنز هم کسب شد. سال ۱۹۹۳ سوم آسیا شدیم، ۱۹۹۵ مقام چهارم جهان در فیلیپین، ۱۹۹۶ نایب قهرمانی آسیا، ۱۹۹۷ نایب قهرمانی جام جهانی را بدست آوردیم.

در ادامه و سال ۱۹۹۹ برای اولین بار نایب قهرمان جهان شدیم و سال ۲۰۰۰ نیز با قهرمانی در جام جهانی شروعی برای بازیکنان جوان‌تر رقم خورد و ما هم به مربی‌ها پیوستیم.

وقتی بین تمام کشورهای دنیا توانستیم قهرمان جهان شویم، خاطره شیرینی برایم رقم خورد؛ امیدوارم نسل آینده بتوانند این افتخارات را به خوبی حفظ کنند و در تمام مسابقات خوش بدرخشند، خدا را شکر من در بیشتر موفقیت‌های بزرگ تکواندو ایران هم در جایگاه ورزشکار و هم مربی حضور داشتم که این مهم باعث خوشحالی من است.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::