شما اینجا هستید

اخبار برتر » نگاه مسئولان ورزش به قهرمانان پس از تعویق المپیک ۲۰۲۰/ المپین یا کارگر روز مزد؟

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، تعویق بازی های المپیک ۲۰۲۰ در خیلی از بخش ها، برنامه ریزی ها را به هم ریخت. به خصوص در بخش پشتیبانی که قرار بود بودجه خاصی به ورزش اختصاص پیدا کند تا در سال المپیک ورزشکاران با قدرت برای المپیک حاضر شوند.

ستاد عالی بازی های المپیک متشکل از وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک و پارالمپیک تصمیمات مهمی را برای حمایت از المپیکی ها اتخاذ کرده و به همین منظور حقوق هایی برای المپین ها در نظر گرفته شده بود و قرار بود که یکسال قبل از المپیک  ورزشکاران به لحاظ مالی شارژ شوند .

برهمین اساس هم تصمیم گرفته شد که هر شش ماه یکبار سی میلیون تومان به حساب المپیکی ها واریز شود . برای شش ماه اول هم سی میلیون تومان  به حساب المپیکی ها و حتی پارالمپیکی ها هم مبالغی را به عنوان حقوق دریافت کردند اما برای شش ماه دوم به یکباره برنامه ها تغییر کرد. شیوع کرونا و تعویق بازی های المپیک باعث شده تا مسئولان ورزش هم در برنامه ریزی های قبلی خود تجدید نظر کنند.

کرونا المپیک و پارالمپیک را یکسال به تعویق انداخت و همین باعث شد تا مسئولان ورزش در تصمیماتی که قبلا اتخاذ کرده بودند دچار تردید شوند. آنها باید حقوق شش ماه دوم المپیکی ها را پرداخت می کردند اما حالا دچار تردید شدند که آیا این پول باید الان پرداخت شود و یا اینکه بماند برای سال بعد؟ آنها ظاهرا اعتقاد دارند که این حقوق ها فقط برای المپیک در نظر گرفته شده بود و حالا که المپیک به تعویق افتاده دیگر نمی توانند به تعهدات عمل کنند؛ چرا که سال آینده چنین بودجه در اختیار ندارند که بخواهند این پرداخت ها را داشته باشند. حالا تصور می کنند که با توجه به تعطیلی اردوها دیگر نباید پولی پرداخت شود!

پارالمپیکی ها هم رسما اعلام کردند که حقوق را با شروع اردوها می دهند و در روزهایی که اردو تعطیل است نباید پولی پرداخت شود. وضعیت در المپیکی ها هم بهتر از این نیست. المپیکی ها در صورتی می توانند به این پول دسترسی داشته باکارشند که یا در اردو باشند و یا مسابقه داشته باشند و حالا که نه مسابقه ای برقرار است و نه اردویی برپا چرا باید چنین پولی پرداخت شود؟

البته در بین المپیکی ها یک تردید بزرگ وجود دارد. آنها نمی دانند که شش ماه دوم را هم الان بپردازند  و یا اینکه نگه دارند برای سال بعد که سال المپیک است.

این نگاه همه را یاد کارگران روز مزد می اندازد که باید کار کنند و در غیر اینصورت پولی گیر آنها نمی یاید. واقعا به نظر می آید که برای مسئولان ورزش فرقی بین کرگران روز مزد و المپیکی ها نیست.در حالی که باید این طرح را واکاوی کرد و اجازه نداد که تصمیم گیران ورزش چنین وضعتی را پدید بیاورند. این وضعیتی است که ورزشکاران دارند و حتی این وضعیتی است که در انتظار ورزشکاران هر رشته است.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::