شما اینجا هستید

اخبار برتر » تمجید: نمی‌توانستیم در حق سایر تیم‌ها اجحاف کنیم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، محسن تمجید در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در خصوص بسته شدن پرونده مسابقات لیگ‌های تکواندو اظهار داشت: سرنوشت لیگ سال ۹۸ خیلی طولانی شده بود و این موضوع اعتراض تیم‌ها را به خاطر بلاتکلیفی وضعیت بازیکنان به همراه داشت. در این شرایط علی‌رغم میل شخصی، اما با توجه به نامشخص بودن شرایط ویروس کرونا تصمیم گرفتیم تا پرونده لیگ ۹۸ را با اعلام تیم‌های برتر مختومه اعلام کنیم.

وی تصریح کرد: در خصوص شروع لیگ ۹۹  همه آیین‌نامه‌ها آماده است و ثبت‌نام‌ها نیز از دو هفته آینده آغاز خواهد شد تا در صورت مهیا بودن شرایط مسابقات را برگزار و در غیر این صورت شاید لیگ ۹۹ را برگزار نکنیم. در جلسه روز گذشته نمایندگان تام الختیار تیم‌ها در بخش آقایان و بانوان حضور داشتند و تصمیماتی گرفته شد که شاید در وهله اول غیر منتظره باشد، اما اتفاقاتی مانند کرونا که  هر ۱۰۰ یا ۲۰۰ سال یکبار اتفاق می‌افتد منجر به این موضوع شد.

رئیس سازمان لیگ تکواندو در خصوص تصمیم عجیب سازمان لیگ برای قهرمانی مشترک شهرداری ورامین و کن در بخش آقایان و فتح صدر البرز و کن در بخش بانوان گفت: تیم‌های ریشه‌داری مانند شهرداری ورامین و کن در کورس قهرمانی بودند و با توجه به برتری احتمالی کن در دیدار معوقه مقابل پاس، به احتمال زیاد دیدار رودروی این تیم با شهرداری تکلیف قهرمان را مشخص می‌کرد.

تمجید در خصوص اینکه با توجه به پتانسیل تیم پاس و عملکرد این تیم در نیم فصل نخست مسابقات مقابل مدعیان، تضمینی برای برتری کن  وجود داشت، گفت: با توجه به تعداد ملی‌پوشان کن مشخص است که وزنه به نفع این تیم است. ایران در جام‌جهانی فوتبال مقابل آرژانتین عملکرد خوبی داشت، اما در نهایت مغلوب حریف  شد. اگر قرار بود ما اینگونه فکر کنیم که احتمال شگفتی‌سازی وجود دارد باید تمام مسابقات را برگزار می‌کردیم. 

وی در پاسخ به این سوال که بهتر نبود با توجه به شرایط تیم‌ها در جدول نسبت به اعلام تنها یک تیم به عنوان قهرمان اقدام یا حتی بدون مشخص شدن قهرمانی مسابقات را به پایان رساند، گفت: اگر تعداد بازی تیم‌ها یکسان بود بر اساس رده‌بندی جدول قهرمان را مشخص می‌کردیم، اما با توجه به مشترک نبودن تعداد بازی تیم‌ها و احتمال برتری برخی تیم‌ها مقابل تیم‌های ضعیف‌تر نمی‌توانستیم با سناریو جایگاه فعلی  قهرمان را مشخص کنیم. در جدول لیگ‌های تکواندو تیم‌های صدرنشین بازی‌های بیشتری داشتند و ما نمی‌توانستیم در حق سایر تیم‌ها اجحاف کنیم.

رئیس سازمان لیگ در خصوص اعلام قهرمانی مشترک تیم‌های دوم و پنجم و نایب قهرمانی تیم صدرنشین اسپریچو در جام کوثر بانوان عنوان کرد: خواهش می‌کنم اینگونه به اعلام قهرمان مسابقات جام کوثر نگاه نکنید. تیم اسپریچو با حداکثر بازی در صدر جدول جام کوثر قرار داشت، اما تیم‌های فتح صدر البرز و لوازم خانگی کن دو بازی معوقه داشتند. از طرفی بازی‌های عقب افتاده فتح و کن مقابل تیم‌های ضعیفی است که به راحتی ۸ بر صفر پیروز خواهند شد.

تمجید در خصوص اینکه با این نگاه و حدس زدن تیم‌های پیروز مسابقات بهتر نبود اصلا لیگ برگزار نشود، تاکید کرد: شیوع ویروس کرونا اتفاقی بود که بعد از جنگ‌ جهانی دوم بی‌سابقه بود. تصمیماتی که گرفته شده شاید سوالاتی را در ذهن دوستان به وجود بیاورد، اما وقتی روی کاغذ نتایج دور رفت و  پتانسیل تیم‌ها را بررسی کردیم به تصمیم گیری رسیدیم. برای اسپریچو با توجه به اولین حضور در لیگ تکواندو احترام زیادی قائل هستم، اما با توجه به نتایج دور رفت و پتانسیل این تیم، فتح صدر البرز و کن در شرایط بهتری قرار داشتند.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به شرایط جدول و تفاوت مسابقات تیم‌ها در لیگ‌های خلج فارس و کوثر بهتر نبود این رقابت‌ها بدون اعلام تیم قهرمان به پایان می‌رسید، گفت: سال گذشته به خاطر مسابقات قهرمانی آسیا که به تعویق افتاد، خیلی از مسابقات به خصوص در بخش بانوان به تعویق افتاد. سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان بنا به دلایلی که برای خودشان قابل احترام بود، اجازه حضور ملی‌پوشان کن و فتح صدر البرز را در مسابقات لیگ تکواندو نداد و همین موضوع باعث تعویق دیدارهای این دو تیم شد. نمی‌توانیم بپذیرم که این دو تیم پتانسیل قهرمانی ندارند.

رئیس سازمان لیگ تکواندو خاطر نشان کرد: در صورت عدم اعلام تیم‌ها قهرمان و توزیع جام قهرمانی و مدال برای اسپانسرها که در این شرایط گرانی در مسابقات لیگ شرکت کرده بودند هیچ انگیزه‌ای باقی نمی‌ماند. در حال حاضر در رزومه این باشگاه‌ها عنوان قهرمانی ثبت خواهد شد و دست خالی مسابقات را ترک نخواهند کرد. به عنوان رئیس سازمان لیگ باید جاذبه ایجاد کنم و حامیان مالی را برای سرمایه‌گذاری در تکواندو ترغیب کنم. این تصمیمات نیز با خرد جمعی گرفته شد و رئیس فدراسیون، دبیر فدراسیون و نمایندگان تیم‌ها نیز حضور داشتند.

تمجید در ادامه بیان کرد: اگر قرار بود من شخصا در خصوص مسابقات تصمیم‌گیری کنم، دوست داشتم صبر کنم تا با مهیا شدن شرایط ادامه رقابت‌ها را برگزار کنیم، اما در حال حاضر تیم‌ها و بازیکنان را می‌بینم.برای تسویه حساب تیم‌ها با بازیکنان باید سرنوشت‌ مسابقات مشخص می‌شد. پیچیدگی در بخش بانوان خیلی زیاد بود، اما ما مجبور بودیم به یک تصمیم برسیم و با علم به این موضوع و حواشی احتمالی آینده این تصمیمات را گرفتیم. اعتقاد دارم در مجموع تصمیمات حق به حقدار رسید.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::