شما اینجا هستید

اخبار برتر » چگینی: قهرمانی کَن در هفت لیگ تکواندو نتیجه‌ای تاریخی بود

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ کیومرث چگینی در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص برگزاری جلسه مسوولان فدراسیون تکواندو با نمایندگان باشگاه‌ها و بسته شدن پرونده مسابقات لیگ برتر مردان و زنان با معرفی سکونشینان، اظهار داشت: در بخش مردان با توجه به اینکه هفته آخر مسابقات و چند دیدار معوقه با شیوع ویروس کرونا مصادف شد و هیچ تاریخی برای برگزاری این دیدارها مهیا نشد تا تیم‌ها با شرایط ایده‌آل به میدان بروند، نیاز به تصمیم گیری بود.

وی افزود: از طرفی بلاتکلیفی بازیکنان و کادرفنی تیم‌ها باعث شد تا همه در سردرگمی باشند و لازم بود، این پرونده بسته شود. با پیگیری تیم‌ها و مسوولان فدراسیون، جلسه برگزار شد تا نتیجه تلاش تیم‌ها مشخص گردد. روز گذشته جلسه داشتیم که اجماع در بخش مردان خیلی زودتر انجام شد و با توجه به فاصله نزدیک امتیازی بین ما و شهرداری ورامین، این ۲ تیم به صورت مشترک قهرمان شدند.

چگینی ادامه داد: به هرحال پنج تیم روی سکو قرار گرفتند و این تصمیم خوبی بود تا انگیزه‌ای برای تیم‌های مدعی باشد تا اگر در سال جدید امکان برگزاری لیگ بود، با قدرت در مسابقات حضور یابند.

مدیرعامل باشگاه لوازم خانگی کن افزود: در بخش زنان، یک مقدار تصمیم‌گیری پیچیده‌تر بود، چراکه ۶ هفته باقی مانده و با بررسی دیدارهای باقی مانده و نظرات کارشناسان، ما و فتح صدر البرز به عنوان قهرمانی مشترک رسیدیم.

وی گفت: معتقدم اگر مسابقات نیز ادامه پیدا می‌کرد، هشتاد درصد همین نتایج نهایی شکل می‌گرفت. در هر صورت سلامت اهالی تکواندو دارای اهمیت زیادی است و باید از عوامل برگزاری مسابقات و همچنین مسوولان باشگاه شهرداری ورامین که شرایط را پذیرفتند، قدردانی کنم.

این مدیر ادامه داد: اتحاد خانواده تکواندو هم بسیار مهم بود و جنگ سکو در فضای معقول و دوستانه‌ای به سرانجام رسید.

مدیرعامل باشگاه لوازم خانگی کن در خصوص حضور تیمش در مسابقات فصل آینده نیز، توضیح داد: امیدوارم کرونا اجازه بدهد تا تمامی فعالیت‌های جامعه به حالت عادی بازگردد. اگر شرایط برگزاری لیگ‌های تکواندو در فصل جدید مهیا باشد، به طور یقین با قدرت در این مسابقات شرکت خواهیم کرد.

چگینی گفت: تکواندو برای ما رشته ارزشمندی است و امسال در هفت لیگ این ورزش المپیکی به هفت قهرمانی رسیدیم که نتیجه‌ای تاریخی است.

وی افزود: در بخش مردان نیز تیم جوان و متحدی داشتیم که به گواه کارشناسان حاضر در جلسه روز گذشته، این تیم جوان فراتر از انتظار بود که این مهم ثمره تلاش جمعی مسوولان، مربیان و قهرمانان تیم است.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::