شما اینجا هستید

اخبار برتر » بی تجربگی دستم را از مدال آسیایی کوتاه کرد/ وقتی کرونا گرفتم احساس غرور کردم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان های واقعی از زندگی قهرمانان که سال ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

رضا ایمانزاده تکواندوکار خوش سابقه و مربی توانمند ایران از خاطرات تلخ و شیرینش به تکواندو پلاس می‌گوید:

«برای شرکت در مسابقات آسیایی ۲۰۰۰ چین تمرینات سختی را پشت سر گذاشته بودیم و با آمادگی بالا حضور پیدا کردیم. تیم کره‌جنوبی نیز با ترکیب قدرتمندی در این رویداد شرکت کرده بود و در جدول مبارزات از ۸ تکواندوکار تیم‌ملی ایران ۷ نفر می‌بایست با رقبای کره‌ای رو به رو می‌شدند که یکی از آنها هم من بودم.

در دیدار اول با اینکه تکنیک‌هایم را خوب به نمایش گذاشتم اما به خاطر بی تجربگی نتیجه را واگذار کردم و با توجه به تحمل شرایط سخت و تمرینات سنگین در آن مقطع خاطره‌ای تلخ برایم رقم خورد.

دوران قهرمانی هر ورزشکار سرشار از خاطراتی است و برای من حتی بازگو کردن خاطرات تلخ لذت بخش است اما شیرین‌ترین آن به دوره مربیگری‌ام برمی‌گردد. بعد از سال ۲۰۱۶ که تیم ملی یک ناکامی بزرگ را در المپیک تجربه کرد و سپس در گرندپری‌ها عنوان‌هایی که شایسته کشور بود کسب نکردیم، در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۷ توانستیم سه کشور قدرتمند کره جنوبی، چین و روسیه را پشت سر بگذاریم و کاپ قهرمانی را بالای سر ببریم که این قهرمانی باعث شد دوباره امیدها به تیم ملی ایران بازگردد و هوگوپوشان از لحاظ روانی و خود باوری احیا شوند.

در آخر دوست دارم از خانواده همدل تکواندو بگویم چراکه من دراوایل کرونا به این بیماری دچار شدم و دراین دوره همبستگی خانواده بزرگم را دیدم که چطور همه نگران بودند و نشان دادند در این ورزش علاوه بر رقابت، رفاقت هم وجود دارد و در آن حال و هوا احساس غرور کردم. برای همه عزیزانم آرزوی سلامتی دارم و امیدوارم این همبستگی ادامه داشته باشد؛ از خدا می‌خواهم هر چه زودتر ویروس کویید ۱۹ از بین برود و دیگر دلتنگ درآغوش گرفتن یکدیگر نباشیم.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::