شما اینجا هستید

اخبار برتر » قهرمان لیگ مشخص؛ پول قراردادها نامشخص / پایان خوش برای باشگاه‌ها!

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، بعد از یک تعطیلی سه ماهه به دلیل شیوع ویروس کرونا در نهایت فدراسیون تکواندو تصمیم گرفت که پایان این مسابقات را اعلام کند. باتوجه به ضرورت حفظ سلامت جامعه و جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا، با توافق تیم های مدعی پرونده مسابقات لیگ برتر تکواندو آقایان و بانوان در سال ۹۸ بسته شد.

در لیگ برتر تکواندو و در اتفاقی عجیب و نادر فدراسیون تکواندو تصمیم گرفت که با معرفی دو تیم به عنوان قهرمان پایان این مسابقات را اعلام کند تا سلامتی ورزشکاران در اولویت باشد اما هنوز یک سئوال مهم وجود دارد با تصمیمی که برای پایان مسابقات اتخاذ شده آیا ورزشکاران به قرار داد خود به طور کامل دسترسی پیدا می‌کنند یا نه؟

در روزهای اخیر بارها شنیده شده بود که فدراسیون تکواندو علاقه‌مند است، این مسابقات را برگزار کند اما با برگزاری نشستی در فدراسیون بین مدیران و مسئولان تیم‌های حاضر در لیگ برتر و بحث و بررسی نقاط مختلف این تصمیم، در نهایت فدراسیون به این جمع بندی رسید که قید برگزاری مسابقات را بزند.

یکی از دلایلی که باعث شد تا این مسابقات نیمه کاره بماند، رعایت پروتکل بهداشتی مسابقات بود که با توجه به مشترک بودن استفاده ورزشکاران از هوگوی الکترونیکی امکان ضد عفونی کردن آن‌ها هم وجود نداشت و به همین دلیل سلامتی ورزشکاران به خطر می‌افتاد که در نهایت با نشست مسئولان فدراسیون تکواندو و باشگاه‌ها تصمیم بر این شد که این مسابقات با معرفی قهرمان مسابقات به پایان برسد.

تیم‌های شهرداری ورامین و لوازم خانگی کن رقابت نزدیک و پایاپایی را با هم در رده نخست داشتند که برای اولین بار در تاریخ برگزاری این مسابقات این دو تیم به عنوان قهرمانی مشترک رسیدند.

تا قبل از تعطیلی این مسابقات به دلیل شیوع کرونا، ۷ هفته از مسابقات لیگ برتر برگزار شده بود که بعد از دو تیم شهرداری ورامین و لوازم خانگی کن که به طور مشترک به عنوان قهرمانی رسیدند، تیم‌های پاس ناجا و دانشگاه آزاد اسلامی نیز به عنوان نایب قهرمان لیگ برتر معرفی شدند. تیم مس کرمان هم در رده سوم قرار گرفت.

بعد از لیگ برتر مردان نوبت به لیگ بانوان و همان جام کوثر رسید که در بخش بانوان هم تیم‌های فتح صدر البرز و لوازم خانگی کن مشترکا قهرمان، تیم اسپریچو نایب قهرمان و تیم داتیس هم به عنوان تیم سوم معرفی شد.

با معرفی قهرمان مسابقات در لیگ برتر تکواندو در بخش مردان و بانوان حالا یک نکته مهم وجود دارد و آن‌هم مشخص شدن حق و حقوق ورزشکاران است. بر اساس شنیده‌ها فقط تیم‌های لوازم خانگی کن، فتح صدر البرز و یا اسپریچو با ورزشکاران خود تسویه کردند اما از بقیه تیم‌ها هنوز خبری نیست و مشخص نیست که بقیه چه تصمیمی قرار است اتخاذ کنند.

حضور در لیگ برتر تکواندو تنها منبع درآمد تکواندوکاران است اما اگر قرار باشد که به بهانه زودهنگام و در واقع نیمه کاره رها شدن مسابقات آن‌ها به حق و حقوق خود نرسند، از این بابت آسیب جدی می‌خورد. هنوز موضع باشگاه‌ها در این خصوص نامشخص است اما شاید بهتر بود که فدراسیون تکواندو در نشست خود با مدیران باشگاه‌ها تکلیف این موضوع را هم مشخص می‌کرد. فعلا تصمیم گیری به باشگاه‌ها واگذار شده اما واقعیت این است که بیشتر مسیر برگزاری مسابقات لیگ برتر تکواندو طی شده بود و در واقع ورزشکاران به بخش عمده‌ای از تعهدشان به باشگاه‌ها عمل کردند.

با معرفی قهرمان مسابقات شاید پایانی خوشی برای باشگاه‌های حاضر در مسابقات رقم خورد؛ برای فدراسیون هم که قصد دارد هر چه زودتر اردوهای خود را شروع کند تصمیم خوشایند همین بود که تکلیف مسابقات را به این شکل مشخص کند اما هنوز مشخص نیست که این نحوه اتمام مسابقات برای ورزشکاران هم خوشایند خواهد بود یا نه؟

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::