شما اینجا هستید

اخبار برتر » واکنش فدراسیون تکواندو به مسافرکشی نایب قهرمان جهان

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، آرش فرهادیان در گفتگو با ایسنا، درباره انتشار فیلم مسافرکشی سروش احمدی دارنده مدال نقره رقابت های جهانی تکواندو در سال ۲۰۱۹، اظهار کرد: ورزشکاران و قهرمانان سرمایه کشور هستند و به عنوان نیروهای جوان، با اخلاق، متدین و متعصب به کشور مثل سربازان جنگ در میادین برای اهتزاز پرچم ایران تلاش می‌کنند. وظیفه همه حمایت از این قهرمانان است تا این عزیزان در راه پر پیچ و خم زندگی مشکلاتشان به حداقل برسد.

مدیر تیم های ملی تکواندو افزود: سروش از ورزشکاران با اخلاق تکواندوی ایران است که انصافا علاوه بر کسب عناوین قهرمانی از لحاظ اخلاقی نیز جزو بهترین و مودب ترین های تیم ملی است. اگر اغراق نکنم باید بگویم خیلی از ملی پوشان تکواندو این خصوصیات را دارند و به لحاظ رعایت تمامی مسائل اخلاقی زبانزد هستند.

وی خاطرنشان کرد: به هر صورت او حق دارد برای گذران زندگی و کسب درآمد و روزی تلاش کند اما همه باید کمک کنیم قهرمانان ما به بهترین شکل ممکن بدون دغدغه به ورزش بپردازند. سروش پیش از این با فدراسیون صحبتی نکرد و پیگیری بابت شغل در استانش نکرد. شنیدم پیگیر شغل بوده اما موفق نشده است.

فرهادیان ادامه داد: فدراسیون از همین امروز تلاش می‌کند تا راهکاری بیاندیشد که این عزیزان در حد توان فدراسیون شغلی پیدا کنند. البته نمی‌خواهم نام قهرمانانمان را بیاورم اما خیلی از ورزشکاران با حمایت فدراسیون و تلاش  رییس فدراسیون مشغول به کار شدند. بنده همزمان که سرمربی تیم نفت بودم در همان مقطع با مساعدت وزارت نفت برخی از ورزشکاران در آنجا مشغول به کار شدند و خیلی از قهرمانان دیگر نیز با حمایت فدراسیون در وزارتخانه های مختلف مشغول به کار شدند.

وی با بیان اینکه دغدغه‌های سروش احمدی به عنوان ملی پوش ایران درست است و او در این زمینه حق دارد، تصریح کرد: اما باید توجه کنیم که کار عار نیست و انجام فعالیت و کار نشان از منش انسان و شان انسان و شناخت او نسبت به مسائل زندگی دارد و خیلی از عزیزان مثل سروش احمدی از همین راه امرار معاش می کنند. انتظار این است  که سروش احمدی و دیگر قهرمانان در شرایط متفاوت تری و با حمایت مسئولان به مشاغل دیگر بپردازند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه فدراسیون خود را ملزم به پیگیری مشکلات ورزشکارانش می داند، گفت: فدراسیون و شخص رییس فدراسیون همه تلاش خود را خواهند کرد درباره او و دیگر قهرمانانمان با تعامل با مسئولان ورزش مشکلاتشان را حل کنند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::