شما اینجا هستید

اخبار برتر » بحرین میزبان بازی‌های پاراآسیایی جوانان شد

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ کمیته پارالمپیک آسیا اعلام کرد که چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی جوانان در سال ۲۰۲۱ طی روزهای یک تا ۱۰ دسامبر و به میزبانی کشور بحرین برگزار خواهد شد.

این برای نخستین بار است که بحرین میزبانی یک رویداد ورزشی بزرگ در حوزه معلولان و با حضور نزدیک به ۸۰۰ ورزشکار زیر ۲۰ سال را بر عهده می‌گیرد.

قرار است در این بازی‌ها، مسابقاتی در ۹ رشته دوومیدانی، بدمینتون، بوچیا، گلبال، پارا وزنه‌برداری، شنا، تنیس روی میز، تکواندو و بسکتبال با ویلچر برگزار شود.

ماجد راشد رئیس کمیته پارالمپیک آسیا در این باره گفت: چشم‌انداز جدید کمیته پارالمپیک آسیا این است که بتواند ورزش معلولان را در آسیا گسترش بدهد. ما خوشحالیم که کمیته پارالمپیک بحرین به میزبانی این رویداد تمایل نشان داد  و از حمایت آنها و دولت بحرین به دلیل حمایت از نسل آینده ورزشکاران پاراآسیایی تشکر می‌کنیم.

تاکنون سه دوره بازی‌های پاراآسیایی جوانان طی سال‌های ۲۰۰۹ در ژاپن، ۲۰۱۳ در مالزی و ۲۰۱۷ در امارات برگزار شده و کشورمان نیز در هر سه دوره حضور داشته است. کاروان اعزامی ایران در سال ۲۰۰۹ موفق به کسب ۶۸ مدال  شامل ۲۶ طلا، ۲۴ نقره و ۱۸ برنز شد و پس از ژاپن در رده دوم ایستاد، در سال ۲۰۱۳ و در کوالالامپور با ۲۷ طلا، ۱۳ نقره و ۱۷ برنز و مجموع ۵۹ مدال باز هم پس از ژاپن به مقام دومی رسید و در سال ۲۰۱۷ نیز با ۳۹ طلا، ۴۴ نقره و ۳۵ برنز و مجموع ۱۱۸ مدال یکبار دیگر پس از ژاپن به عنوان دومی بسنده کرد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::