شما اینجا هستید

اخبار برتر » با طلای دانشجویان جهان تاریخ ساز شدم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان های واقعی از زندگی قهرمانان که سال ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

جلال خدامی تکواندوکارسابق کشورمان که طلای مسابقات دانشجویان جهان، ۳نقره و ۳برنز رویدادهای مختلف جهانی و آسیایی در کارنامه قهرمانی اش به چشم می خورد از خاطرات تلخ و شیرینش به تکواندو پلاس می‌گوید:

اولین کسی بودم که در مسابقات دانشجویان جهان سال ۲۰۱۲، مدال طلا را درسنگین وزن  برای کشورم کسب کردم. تا قبل آن قهرمانان بزرگی در این رقابت ها حضور پیدا کرده بودند ولی هیچکدام روی سکوی اول قرار نگرفته بودند که باعث شد این گردن آویز تاریخ ساز شود؛ همچنین رقبای من از برترین های جهان بودند اوبامه حریف آخر من دو هفته بعد در المپیک لندن نقره گرفت و طلای جهان را در کارنامه خود ثبت کرده بود، خدا را شکر میکنم که لطفش شامل حالم شد و شیرین ترین خاطره ام رقم خورد.

خاطرات تلخ در دوران ورزشکاری زیاد اتفاق میفتد ولی مسابقات المپیک ارتش های جهان که در برزیل برگزار میشد تلخ ترین لحظه ای بود که تجربه اش کردم چرا که با وجود تمرینات زیادی که انجام داده بودم و زحماتی که مربی ام برایم کشیده بود و تلاشم برای کسب خوشرنگ ترین مدال ولی لحظات آخر مبارزه ام در برابر حریف کره ای نتیجه را واگذار کردم و بدتر از همه اینها قرار گرفتن و مبارزه ام در گروه بازنده ها، آن هم برای گرفتن مدال برنز بود. خاطرم است فشار روانی زیادی را تحمل میکردم و حال و روز خوبی نداشتم که دوست و هم تیمی خوبم علیرضا نصرآزادانی با صحبت هایش و البته هدایت مربیانم دوباره روانه میدان شدم و توانستم روی سکوی سوم قرار بگیرم.

همچنین آخرین رقابت بین المللی من مسابقات قهرمانی جام باشگاه های آسیا سال۲۰۱۶ به میزبانی امارات بود که در لحظات آخر واقعا حقم ضایع شد و مدال نقره بر گردنم آویخته شد.

امیدوارم بازگو شدن خاطرات تلخ و شیرین قهرمانان قدیمی باعث بشود تکواندو کاران جوان درس بگیرند و باید بدانند در باخت ها تجاربی کسب میشود تا یک برد شیرین را بدست بیاورند بنابراین دست از تلاش برندارند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::