شما اینجا هستید

اخبار برتر » ساعی: تعطیلی اردوها بچه‌ها را از لحاظ روحی اذیت کرده است

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس و به نقل از خبرگزاری تسنیم، هادی ساعی در خصوص جلسه با رئیس فدراسیون تکواندو اظهار داشت: به خاطر شرایطی که وجود داشت درخواست جلسه را با رئیس فدراسیون تکواندو داشتیم که امروز این اتفاق افتاد. هدف ما از برگزاری این جلسه این بود که در جریان وضعیت تمرینات قرار بگیریم و جایی که نیاز به حمایت از قهرمانان تیم ملی را داریم این کار را انجام دهیم. در این مدت نیز به صورت تلفنی با بچه‌ها در ارتباط بودیم و مشکلاتشان را پیگیری می‌کردیم. اما به عنوان کسی که در مقطعی  ورزش حرفه‌ای انجام داده است می‌دانم که تمرینات انفرادی کاری بسیار سخت و حتی کابوس‌وار است.

وی افزود: شرایط در حال حاضر به گونه‌ای رقم خورده که بچه‌ها در شرایط سختی قرار گرفته‌اند. یکی از مسائلی که برای یک ورزشکار حرفه‌ای مهم است داشتن یک حریف تمرینی خوب است. یک حریف تمرینی مناسب به یک ورزشکار کمک می‌کند که به سمت جلو حرکت کند. بچه‌ها در این مدت به دلیل نداشتن این مهم از لحاظ روحی خیلی اذیت شدند و امیدوارم هر چه زودتر شرایطی فراهم شود تا ما بتوانیم تمرینات را آغاز کنیم. ما می‌دانیم شروع تمرینات نیز مشکلات خاص خود را دارد اما از طرفی نگران سلامت تمرینی بچه‌ها به صورت انفرادی و بیرون از اردو هستیم.

ساعی تاکید کرد: ما پیگیر مشکلات ملی‌پوشان هستیم و تلاش می‌کنیم در حد توان آنها را حمایت و کمک کنیم و مطمئن هستم هر جا که نیاز باشد این مهم از طرف فدراسیون تکواندو، وزارت ورزش و کمیته المپیک صورت خواهد گرفت اما نباید فراموش کرد برخی نیازهای بچه‌ها نیازهای طولانی‌مدت است. ملی‌پوشان ما دغدغه شغل دارند. در حال حاضر شغل ملی‌پوشان ما ورزشکار بودن است و منبع درآمد یک ورزشکار حرفه‌ای از لیگ و حقوق اردوهاست.

وی تصریح کرد: درآمدی که در حال حاضر از بین رفته و شرایط را برای بچه‌ها سخت کرده است. از مسئولان درخواست دارم همانطور که در این مدت از مشاغل آسیب‌دیده حمایت کردند به ورزشکاران نیز به عنوان اقشار آسیب‌دیده نگاه کنند و از آنها حمایت کنند. اکثر ورزشکاران ما شغلی ندارند و امیدوارم در آینده شرایطی فراهم شود که یک ورزشکار بعد از قهرمانی جهان و المپیک شغلی داشته باشد و تحت حمایت سازمان و وزارتخانه‌ای قرار بگیرد.

ساعی افزود: این اتفاق باعث خواهد شد یک ملی‌پوش در زمان حضور در اردوها حقوقی داشته باشد و در زمان تعطیلی مسابقات و اردوها نیز مانند یک فرد عادی در محل کار خود حاضر شود. ما به جای اینکه به ملی‌پوشان ماهی بدهیم باید ماهی‌گیری را برای آنها فراهم کنیم. اصلا بحث ما این نیست که حقوق آنچنانی به ورزشکاران پرداخت شود بلکه توقع و دغدغه ما داشتن یک شغل ثابت برای ورزشکاران است و آنها در زمان حضور در اردوها دیگر دغدغه مسائل مالی را نداشته باشند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::