شما اینجا هستید

اخبار برتر » عسکری: خانه تکواندو امن‌ترین جا برای ملی‌پوشان است/ حفظ سلامت بچه‌ها اولویت ماست

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس و به نقل از خبرگزاری تسنیم، فریبرز عسکری بعد از پایان نشست کادرفنی تیم‌های ملی با رئیس فدراسیون اظهار داشت: بعد از شیوع ویروس کرونا در اواخر اسفندماه که منجر به تعطیلی تمرینات تیم ملی شد، فرض ما آغاز مجدد اردوها از ۱۵ فروردین بود. اوایل تعطیلی تمرینات بعد از دو سال تلاش و حضور در مسابقات سخت جذاب بود و بچه‌ها از این توفیق اجباری رضایت داشتند. اما حالا و بعد از طولانی شدن ۴ ماهه تمرینات، عصبی شدند.

وی افزود: ملی‌پوشان ما جوان هستند و به خاطر حضور چند ساله در اردو و خانه تکواندو اینجا را خانه خود می‌دانند. در حال حاضر شرایط به‌گونه‌ای رقم خورده بود که کادر فنی تیم ملی درخواست جلسه‌ای را با رئیس فدراسیون تکواندو داشت تا بتوانیم در مورد آینده برنامه‌های خود صحبت کنیم. خدا را شکر جلسه خوبی بود و بعد از ۴ ماه همدیگر را از نزدیک دیدیم که این دیدار برای همه ما روحیه‌بخش بود. در ادامه نیز شرایط را تشریح کردیم و می‌دانیم احتمال ادامه پیدا کردن شرایط فعلی همچنان وجود دارد.

سرمربی تیم ملی تکواندو درخصوص اظهارات گذشته خود مبنی بر اینکه خانه تکواندو امن‌ترین جا برای ملی‌پوشان است، گفت: همچنان پای حرف‌های خود هستم همانطور که می‌دانید همچنان مناطقی از کشور در شرایط قرمز قرار دارد و برای ما و مسئولان وزارت ورزش و جوانان حفظ سلامت المپین‌ها در اولویت است. ما به عنوان کادر فنی تیم ملی و فدراسیون به عنوان مرجع رسمی تکواندو و وزارت ورزش به عنوان متصدی ورزش کشور دغدغه حفظ سلامت بچه‌ها را داریم و مطمئن هستم که با همفکری شرایطی را رقم خواهیم زد که به نفع بچه‌ها خواهد بود.

عسکری درخصوص اصرار خود بر آغاز تمرینات با توجه به تعطیلی تمامی مسابقات رسمی عنوان کرد: این موضوع را رد نمی‌کنم اما مطمئن باشید ما اگر اردو را نیز شروع می‌کردیم تمرینات پرفشار انجام نمی‌دادیم و حفظ سلامت بچه‌ها اولویت ماست اما همانطور که می‌دانید ما در دو سال گذشته در کوران مسابقات بودیم و فرصتی برای اصلاح مشکلات تکنیکی بازیکنان نداشتیم. هدف ما از آغاز تمرینات اصلاح مسائل فنی ملی‌پوشان است اما اگر شرایط اجازه ندهد به عنوان عضوی از جامعه ایران مثل همه مردم مسائل بهداشتی را رعایت خواهیم کرد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::