شما اینجا هستید

اخبار برتر » بدشانس ترین تکواندوکار تاریخ هستم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی‌های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان‌های واقعی از زندگی قهرمانان که سال‌ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

محمد رضا مهدیزاده هوگوپوش اسبق کشورمان که طلا، نقره و برنز جهانی، آسیایی، تورنمنت و … در کارنامه قهرمانی‌اش به چشم می‌خورد از خاطرات تلخ و شیرین خود به تکواندو پلاس می‌گوید:

«مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۰۵ به میزبانی اسپانیا برگزار شد؛ زمانی که به شیاپ چانگ رفتم رقبای سرسخت خود را که از بهترین‌های جهان بودند، کنار زدم و در بازی که مدال برنز من را قطعی می‌کرد باید برابر حریفی از رژیم اشغالگر قدس قرار می‌گرفتم که انصراف دادم و سکوی جهانی از دستم رفت.

اگر از مربی‌های آن دوره و هم‌تیمی‌هایم سوال کنید، گواهی می‌دهند که آمادگی بالایی داشتم و با توجه به نظرات کادرفنی شانس صد در صد مدال طلا بودم. مرور این خاطره برای من تلخی خاصی به همراه دارد هرچند افتخار حمایت از مردم ستمدیده و مظلوم فلسطین هم احساس و شیرینی خاص خودش را دارد.

به طور کل من بدشانس ترین تکواندوکار تاریخ بوده ام؛ یادم می آید در مسابقات جام جهانی ۲۰۰۶ بعد از شکست دادن رقیب فرانسوی و کره‌ای در فینال با تمام آمادگی که داشتم به خاطر یک لحظه غفلت طلا را از دست دادم و برنز گرفتم یا در مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی کانادا در بازی سوم پایم شکست، همچنین قهرمانی جهان به میزبانی کشور چین در بازی پنجم زانویم آسیب دید و اگر دقت کنید همیشه پای سکو این اتفاقات برایم افتاده‌اند اما به هر حال کسب برنز جام جهانی و نقره قهرمانی آسیا برایم بسیار لذت بخش بود.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::