شما اینجا هستید

اخبار برتر » نصرآزادانی: عدم حضور در اردوها تمرکز بازیکن را از بین می برد/سختی‌های زیادی در ورزش قهرمانی وجود دارد

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ علیرضا نصرآزادانی در گفت‌وگو با تسنیم، در خصوص آغاز تمرینات تیم ملی تکواندو بلژیک اظهار داشت: زمانی که کرونا وارد بلژیک و شرایط بحرانی و قرنطینه آغاز شد، تمرینات ما دو هفته تعطیل شد. در آن زمان به صورت آنلاین با بچه ها کار کردیم، اما بعد از دو هفته وزارت ورزش بلژیک قانونی را وضع کرد که ملی‌پوشان رشته‌های مختلف می‌توانند تمرینات بدنسازی را دو یا سه نفره آغاز کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه  سالن بدنسازی اختصاصی در اختیار داشتیم، بچه را در زمان‌های مختلف تمرین می‌دادیم. این روند ۲ ماه ادامه داشت و به تازگی اجازه صدور تمرینات تکواندو با حضور ۲، ۳ نفر و با رعایت فاصله اجتماعی صادر شده است. فکر می‌کنم از هفته آینده نیز  با رعایت  پروتکل‌های بهداشتی بتوانیم تمرینات گروهی را آغاز کنیم. شرایط  کرونا در بلژیک خیلی بهتر شده و رفته رفته در حال کنترل است.

مربی ایرانی تیم ملی تکواندو بلژیک در خصوص ممنوعیت تمرینات تکواندوکاران ایرانی عنوان کرد: با توجه به اینکه تکواندو ایران مجموعه اختصاصی در اختیار دارد، فکر می‌کنم با انجام تست کرونا و قرنطینه ۱۰ روزه می‌توانند تمرینات را آغاز کنند. حتی با شروع تمرینات می‌توان ملی‌پوشان را از اردو خارج نکرد یا با رعایت پروتکل‌ها بهداشتی این کار را انجام داد. با توجه به این شرایط وزارت ورزش می‌توانست خیلی پیش از این مجوز آغاز تمرینات تکواندو را صادر کند. امیدوارم به هر سرعت تمرینات ملی‌پوشان آغاز شود.

نصرآزادانی خاطرنشان کرد: در ابتدا توقف تمرینات به خاطر حضور طولانی مدت تکواندوکاران در مسابقات و تمرینات دو وعده‌ای خوب بود و فکر می‌کنم استراحت یک یا ۲ ماهه باعث شد بچه‌ها بعد از مدت‌ها از فشار تمرینات فرسایشی خارج شوند و به بازسازی خود بپردازند. با توجه به اینکه فدراسیون جهانی در حال حاضر به دنبال برنامه ریزی برای مسابقات آینده خواهد بود، هر چه دیرتر شروع شدن اردوها به ضرر ما است. عدم حضور در اردوها حواشی خاص خود را خواهد داشت و تمرکز بازیکن را از بین خواهد برد.

وی در خصوص نارضایتی برخی ملی‌پوشان  گفت: با توجه به سختی و زجری که بچه‌ها در تمرینات می‌کشند و استرسی که در مسابقات تجربه می‌کنند به آنها حق می‌دهم. سختی‌های زیادی در ورزش قهرمانی وجود دارد و بچه‌ها نیز به اندازه کافی این سختی‌ها را تجربه می‌کنند که نیاز نباشد آن را در زندگی هم داشته باشند. دلیل دیگر نارضایتی بچه‌ها شرایط اقتصادی جامعه است که باعث سختی مردم هم شده است.

مربی سابق تیم ملی تکواندو تاکید کرد: ورزشکاران ایرانی نماد مردم ما در جهان هستند و باور کنید خیلی از قهرمانان جهان آرزوی گرفتن عکس با قهرمانان تکواندو گذشته و فعلی تکواندو ایران را دارند. به عنوان یک مربی ایرانی در خارج از کشور می‌بینم که اسم قهرمانان ما زبانزد ورزشکاران دنیا است و در این شرایط باید خیلی بیشتر از این‌ به بچه‌ها توجه شود. خیلی از قهرمانان دنیا در سطح ملی‌پوشان ما به جرات در دوران قهرمانی دغدغه مالی ندارند.

نصرآزادانی در خصوص شرایط ملی‌پوشان بلژیک گفت: قانونی در بلژیک وجود دارد که ورزشکاران این کشور تا زمان فعالیت ورزشی از لحاظ مالی تامین هستند و بعد از پایان دوران قهرمانی نیز شرایط برای اشتغال آنها فراهم است. خیلی از قهرمانان ما با چندین مدال جهانی و آسیایی بعد از پایان دوران قهرمانی بی‌کار هستند. حداقل باید شرایط کار کردن این قهرمانان را در بخش‌های ورزشی فراهم کنیم. بسیاری از قهرمانان بازنشسته  دچار افسردگی شدید هستند و از مسئولان خواهش می‌کنم شرایطی را فراهم کنند تا قهرمانان ما دغدغه معیشت نداشته باشند. اصلا توقع پرداخت پول وجود ندارد و تنها توقع ما فراهم کردن شغلی در شأن این قهرمانان است تا عزت آنها حفظ شود.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::