شما اینجا هستید

اخبار برتر » در اوج ناامیدی نایب قهرمان جهان شدم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان های واقعی از زندگی قهرمانان که سال ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

هادی ترکاشوند پومسه رو کشورمان که ۴ مدال نقره قهرمانی جهانی و یک طلا قهرمانی آسیا در کارنامه اش به چشم می‌خورد از خاطرات تلخ و شیرینش به تکواندو پلاس می‌گوید:

«اولین حضورم درمسابقات بین المللی مربوط می‌شود به قهرمانی جهان سال ۲۰۰۸ که به میزبانی کشور ترکیه برگزار شد و با توجه به اینکه اولین حضور را تجربه می‌کردم استرس زیادی داشتم. بعد از پشت سر گذاشتن مسابقات در نهایت به فینال راه پیدا کردم که در این مرحله باید با پومسه‌روهایی از ایتالیا، فرانسه و کره جنوبی رقابت می‌کردم.

ابتداحریف کره ای به شیاپ چانگ رفت و فرم را به نمایش گذاشت که آمادگی خوبی داشت؛ بعد از آن نوبت به من رسید و با وجود استرسی که داشتم به خوبی تکنیک‌ها را انجام دادم و شش دهم کمتر از نماینده کره جنوبی امتیاز گرفتم و در سالنی که پومسه‌روها خود را گرم می‌کردند، منتظر ایستادم. حریف های ایتالیایی و فرانسوی به میدان رفتند و از مانیتور دیدم که با خوشحالی خیلی زیادی از زمین خارج می‌شوند و با خودم گفتم چهارم شدم. تقریبا امیدم را از دست داده بودم، برگشتم کنار هم‌تیمی‌هایم و در کمال ناباوری دیدم که کسب عنوان نایب قهرمانی را تبریک می‌گویند. در آن لحظه حس شادی مضاعفی به من دست داد و این خاطره لذت بخش من از اولین حضورم در مسابقات جهانی بود.

خوشبختانه تا امروز خاطره تلخی نداشته‌ام ولی برگزار نشدن مسابقات امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا به نوعی ناراحت کننده بود، به خصوص که ما همه اقدامات لازم برای اعزام را انجام داده بودیم و آمادگی خوبی داشتیم اما ابتدا رقابت ها به تعویق افتاد و بعد هم لغو شد.

آخرین مسابقه بین المللی که اعزام شدم قهرمانی آسیا سال ۲۰۱۴ بود که توانستم مدال طلا کسب کنم و همچنان این ورزش را ادامه خواهم داد، احتمالا دور بعدی حضورم سال ۲۰۲۳ خواهد بود که در رده سنی بالای ۶۵ سال شرکت خواهم کرد.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::