شما اینجا هستید
اخبار برتر » بعد از نایب قهرمانی در بازی‌های آسیایی متهم به دوپینگ شدم

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی‌های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان های واقعی از زندگی قهرمانان که سال ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

علی حاجی پور هوگوپوش سابق تیم ملی کشورمان که ۲مدال برنز قهرمانی آسیا و یک نقره بازی‌های آسیایی در کارنامه اش به چشم می‌خورد از خاطرات تلخ و شیرینش به تکواندو پلاس میگوید:

«در مسابقات قهرمانی آسیا سال ۱۹۸۸ که به میزبانی نپال برگزار شد اتفاق جالبی رخ داد که باعث خنده و تعجب بازیکنان تیم ملی آن دوره شد. در تهران تیم‌ملی برای اعزام به این مسابقات آماده می‌شد و زمانی بود که عراق شهر را موشک باران کرده بود؛ زمانی که مسابقات را انجام دادیم در فینال بازیکن عراقی دوم شد و گردن آویز من برنز بود کشور نپال به خاطر طرز نوشتار نزدیک ایران و عراق اشتباها روی سکو، پرچم ایران را بالا برد که باعث تعجب همگی شد و ما این را کار خدا دانستیم. من در آن دوره تنها مدال آور ایران بودم که با این موضوعی که پیش آمد خاطره خوبی برایم به یادگارماند.

خاطره خوبی که در نهایت تلخ شد مربوط به فینال بازی‌های آسیایی سال ۱۹۸۶ به میزبانی کره‌جنوبی است که من دراین مسابقات مدال نقره گرفتم. در آخرین مبارزه خود بنا بر اعتقاداتم قبل از ورود به شیاپ چانگ قرآن را بوسیدم و به مصطفوی رﺌﯾس فدراسیون آن دوره دادم. وقتی ناظرین این صحنه را دیدند فکر کردند من چیزی خورده‌ام و دوپینگ کرده‌ام و در پایان این دیدار دو نفر آمدند و من را برای انجام آزمایشات دوپینگ بردند و این در شرایطی بود که تمام بدن من از فشار مسابقات گرفته بود و بسیار خسته بودم.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::