شما اینجا هستید

اخبار برتر » از کرج تا تونل کندوان برای بدنسازی دویدیم/۱۳ سال تکواندو را کنار گذاشتم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان های واقعی از زندگی قهرمانان که سال ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

محمدعلی قادری هوگوپوش سابق تیم ملی کشورمان که ۲مدال برنز قهرمانی آسیا و قهرمانی دانشجویان جهان در کارنامه اش به چشم می خورد از خاطرات دوران ورزشکاری اش به تکواندو پلاس میگوید:

در سن ۲۱سالگی عضو تیم ملی شدم. اولین اعزام من مسابقات قهرمانی آسیا ۱۹۸۶ استرالیا بود که در آنجا توانستم با دو پیروزی مدال برنز کسب کنم و از این جهت خاطره شیرینی است.

اما در مبارزه آخر برابر حریف کره ای قرار گرفتم، راند آخر با ضربه ای به صورت او باعث شکسته شدن بینی اش شدم که به یاد آوری اش برایم تلخ است.

با توجه به میزان آمادگی ام فکر میکنم حقم مدال طلا بود که نشد.

بعد از آن در بازی های آسیایی ۱۹۸۶سئول در حالیکه ۸ کیلوگرم وزن کم کرده بودم مقابل حریف قرارگرفتم. حریف اندونزیایی رو با اختلاف شکست دادم ولی در رقابت بعدی بدنم افت زیادی کرد و نتیجه را واگذار کردم، در آنجا ابراهیم قادری طلا گرفت و علی حاجی پور سکوی دوم ایستاد.

یکی دیگر از خاطراتی که گفتنش خالی از لطف نیست برای زمانی است که در اردو بودیم و مربی ما را برای عوض شدن روحیه به چالوس برد و بعد از گذراندن یک روز زیبا خواستند تا کمی نرمش کنیم و بدویم.

اول فکر کردیم قرار است یکی دوساعت این کار را انجام دهیم و تمام می‌شود ولی استارت ما از ساعت یک ظهر خورد و تا ۴صبح ادامه داشت ومسیر چالوس تا تونل کندوان را دویدیم در آنجا پلیس مانع ادامه دادن شد همچنین رانندگانی که ما را میدیدند برای ما دل میسوزاندند.

من ۶سال در اردوی تیم ملی بودم و واقعا تمرینات بدنسازی در آن دوره بسیار متفاوت با حالا بود حتی نوع تغذیه فرق داشت.

 آخرین مسابقات آسیایی که در آن حضور داشتم به میزبانی چین تایپه بود و جا دارد یادی کنم از علی مدیری تنها داور بین المللی آن زمان که حق زیادی در تکواندو دارد و خدا حفظشان کند بعد از آن برادرم عضو جدید تیم ملی که فقط ۱۹سال سن داشت همچنین شاگرد من بود از دنیا رفت و در اوج آمادگی به مدت ۱۳ سال باشگاهم و تکواندو را کنار گذاشتم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::