شما اینجا هستید

اخبار برتر » مقانلو: برای المپیک پاریس دست تکواندو زیاد باز نیست/ نباید ملی‌پوشان از انجام تمرینات دور بمانند

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ بیژن مقانلو در گفت‌وگو با میزان، در خصوص اینکه آیا دوره‌های فنی تکواندو را در کشورهای مختلف برگزار خواهد کرد یا خیر، اظهار داشت: فعلأ که چند ماهی است به دلیل کرونا بیشتر کمپ‌های تمرینی دنیا به حالت تعطیلی در آمده است و من هم به ایران برگشته‌ام. متاسفانه باید بپذیریم در شرایط فعلی کرونا جزئی از زندگی ما شده است و تنها امیدوارم واکسن این بیماری هر چه زودتر ساخته شود چون در زندگی سراسر تمام مردم دنیا تاثیر مخربی گذاشته است.

وی افزود: من هم به این دلیل نمی‌توانم در هیچ کشوری حضور پیدا کنم به طوری که قرار بود در یک دوره استاژ به کشور برزیل بروم اما فعلأ همه چیز روی هوا است و حضورم در آنجا مشخص نیست. پیشنهاد سرمربیگری از یک کشور را داشتم اما در شرایط فعلی به دلیل کرونا چیزی مشخص نیست.

سرمربی پیشین تیم ملی تکواندو در خصوص تعطیلی اردوهای تیم ملی گفت: قاعدتأ سلامتی ورزشکاران از هر موضوعی مهم‌تر است اما فکر می‌کنم با توجه به شرایط موجود در داخل اردوها بهتر بتوان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرد و از این‌رو موافق آغاز هر چه سریعتر اردوها هستم. به هر جهت هر چه زودتر تمرینات استارت بخورد به نفع ما خواهد بود. نباید ملی‌پوشان از انجام تمرینات دور بمانند.

مقانلو ادامه داد: درست است بیشتر ورزشکاران به صورت انفرادی تمرینات خودشان را پیگیری می‌کنند اما به نظرم جو اردوی تیم ملی تاثیر مثبتی در روحیه آنها دارد.

وی در پاسخ به این سوال که تعویق المپیک را به سود تکواندو می‌بیند یا خیر، تصریح کرد: مسئله تعویق المپیک برای تمام دنیا است و اینطور نیست که بگوییم تنها تمرینات تیم ملی تعطیل است، زیرا تمام دنیا چنین شرایطی را برخوردارند. به نظرم هم به چشم تهدید و هم فرصت دوباره نگاه کرد اما باید از این اتفاق به نحو احسن استفاده کرد تا بتوانیم نقاط ضعفی را که دارا هستیم برای برطرف کردن آنها تلاش کنیم. ان‌شاءالله بتوانیم در المپیک توکیو بهترین نتیجه را به دست بیاوریم.سرمربی پیشین تیم ملی تکواندو در پایان اظهار داشت: نظر من این است که باید از همین الان برای المپیک ۲۰۲۴ هم برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشیم به طوری که نوجوانانی که استعداد دارند شناسایی و از همین امروز از ظرفیت آنها به درستی استفاده کنیم. پس از من شناخت بهتری روی نحوه امتیازگیری و گرندپریکس‌ها به دست آمد، زیرا در آن زمان هر چه من می‌گفتم زیاد این موضوع مورد استقبال قرار نمی‌گرفت اما از اکنون باید برای چهار سال آینده برنامه‌ریزی کنیم چون برای المپیک پاریس دست تکواندو زیاد باز نیست. برای تکواندو آرزوی بهترین‌ها را دارم زیرا اقتدار تکواندو، اقتدار ما است.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::