شما اینجا هستید

اخبار برتر » پولادگر: تصمیم در خصوص سرنوشت لیگ‌ها، در شرایط استثنایی گرفته شد / برگزاری المپیک در هاله‌ای از ابهام قرار دارد

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، مراسم اختتامیه و اهدای کاپ تیم‌های اول تا سوم مسابقات لیگ برتر تکواندو مردان و زنان همزمان با سالروز ولادت امام رضا (ع) و با حضور سیدمحمدپولادگر رییس فدراسیون تکواندو، سرپرستان، مربیان و کاپیتان تیم‌ها و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امروز (جمعه – ۱۳ تیرماه) در خانه تکواندو برگزار شد.

سیدمحمد پولادگر ضمن عرض تبریک سالروز ولادت ثامن الحجج، علی ابن موسی الرضا (ع) گفت: ما هر ساله مراسم اختتامیه را قبل از پایان سال برگزار می‌کردیم اما در این دوره با توجه به وضعیت به وجود آمده این مراسم در شرایط خاصی در حال برگزاری است. به دست اندرکاران، مربیان و بازیکنان لیگ‌های تکواندو که یک سال برای برگزاری لیگ با انگیزه و تلاش فراوان زحمت کشید‌ه‌اند، خدا قوت می‌گویم.

وی افزود: در هفته‌های پایانی به خاطر میهمان ناخوانده و منحوس کرونا شرایط برای برگزاری مسابقات مهیا نشد تا ما بتوانیم مسابقات را به پایان برسانیم. اینگونه نبود که اعلام تیم‌های برتر فقط طبق توافق باشد بلکه همه تیم‌ها این شرایط را پذیرفتند؛ در هفته‌های پایانی رقابت به قدری نزدیک بود که نمی‌توانستیم بگوییم کدام تیم قهرمان می‌شود. به هرحال در شرایط خاص تصمیمات استثنایی گرفته می‌شود.

رئیس فدراسیون تکواندو خاطرنشان کرد: خدا را شکر بعد از سال‌ها برگزاری مسابقات لیگ برتر، به لطف سرمایه‌گذاری باشگاه ها،  همه تیم‌های حاضر در لیگ‌های تکواندو قدرتمند هستند و اگر این شرایط پیش نمی‌آمد نمی‌توانستیم حدس بزنیم که کدام تیم در جایگاه اولی قرار می‌گیرد. همه تیم‌های ما شایستگی و توانمندی جایگاه‌های خود را داشتند و انشاءالله این توانمندی را با تلاش مضاعف حفظ نمایند.

پولادگر تصریح کرد: خدا را شاکریم به واسطه زیر ساخت‌هایی که در فدراسیون تکواندو از سال‌های گذشته فراهم شده است از معدود فدراسیون‌های بودیم که توانستیم فعالیت‌های خود را ادامه بدهیم و اکثر امور خود را در سه ماهه اول انجام دادیم.

رییس فدراسیون تکواندو در پایان گفت: این شرایطی است که گریبان‌گیر همه جهان است و باعث اتفاقات زیادی شد که مهم‌ترین آن تعویق المپیک توکیو است که همچنان برگزاری آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و مشخص نیست که سال آینده برگزار می‌شود یا خیر؛ اما این مسائل نباید از تلاش و انگیزه ما را کم کند. افراد موفق کسانی هستند که بتوانند با شرایط پیش آمده خود را تطبیق بدهند و از تلاش دست برندارند. باید با برنامه‌ریزی مناسب و رعایت مسائل بهداشتی ضمن ادامه فعالیت خود از سلامت ورزشکاران که اولویت فدراسیون تکواندو است، محافظت کنیم.

گفتنی است؛ براساس توافق صورت گرفته با نمایندگان تیم ها و مدنظر قراردادن  جدول رده بندی لیگ برتر تا پایان هفته هفتم از دور برگشت و با احتساب مسابقات باقی مانده، در پایان هجدهمین دوره رقابت های “جام خلیج فارس”، تیم‌های شهرداری ورامین و لوازم خانگی کن به صورت مشترک قهرمان و پاس و دانشگاه آزاد اسلامی نیز به عنوان نایب قهرمانان لیگ برتر معرفی شدند. مس کرمان نیز در رده سوم قرار گرفت.

پرونده پانزدهمین دوره لیگ تکواندو بانوان “جام کوثر” نیز که شش هفته مرحله پایانی آن تا بهمن ماه برگزار شده بود، تیم های فتح صدر البرز و لوازم خانگی کن مشترکا به عنوان قهرمانان، اسپریچو نایب قهرمان و داتیس یزد به عنوان تیم سوم معرفی شد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::