شما اینجا هستید

اخبار برتر » کاپیتان تکواندوی ایران سی و سه ساله شد / ستاره درخشان روی شیاپ‌چانگ

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، سجاد مردانی متولد ۱۰ تیر سال ۶۷ است و حالا چند روزی از ورود او به سی و سه سالگی می‌گذرد. نام سجاد مردانی به عنوان یکی از بهترین‌های تاریخ تکواندوی ایران همیشه درخشیده و حالا او کاپیتان دوست داشتنی تکواندوی ایران است. جوان رعنای خوش اخلاق بی حاشیه که شاید در جشن تولد سی و سالگی‌اش حسرت روزهای را بخورد که آسان از دست رفت.

شاید بتوان سجاد را یکی از معدود ستاره‌های نامی تکواندوی ایران نامید که هرگز نتوانست به آن‌چه که حقش بوده، دست پیدا کند. او کاپیتان تکواندوی ایران و یکی از با استعدادترین نفراتی بود که به تیم ملی رسید و نقش زیادی هم در موفقیت تکواندوی ایران داشته اما هرگز به آن‌چه که حقش بوده نرسید.

سجاد در بسیاری از روزهای سخت تکواندوی ایران در قامت یک بزرگتر به کمک تیم ملی آمد و به خیلی از نفرات جوان تیم کمک کرد، حالا هم خودش به یک قدمی کسب سهمیه المپیک رسید اما در عین شایستگی نتوانست نامش را در بین ستاره‌های حاضر در المپیک ببیند.

اولین مدال او در جهانی ۲۰۱۳ به دست آمد که رنگش نقره‌ بود و این توقع می‌رفت که او بعد از این مدال بتواند سال‌ها برای ایران در مسابقات جهانی و المپیک مدال درو کند اما چرخ روزگار برای سجاد آنطوری نچرخید که حق سجاد بود. او در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ دو طلای جایزه بزرگ را به گردن آویخت و با کسب امتیازات این رویداد مهم و دیگر مسابقات به المپیک ریو رفت. یک نقره جهان و دو طلای جایزه بزرگ این توقع را به وجود آورده بود که او با طلای المپیک به ایران برگردد اما به سد محکم چو انگلیسی برخورد کرد و با ناکامی در شکستن این سد با ناکامی به ایران برگشت.

اتفاقی که در کارنامه کاری سجاد نقش زیادی داشت و هجمه‌هایی که بعد از المپیک ریو به وجود آمد مانع از حضور درخشان او در سال‌های بعد هم شد. هر چند با همین وضعیت هم کاپیتان با اخلاق تکواندوی ایران حد فاصل سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ صاحب ۱۰ مدال مختلف شد اما حق او بیش از این بود.

حق سجاد ایستادن بر سکوی نخست المپیک و جهانی بود اما گاهی اوقات نمی‌شود که نمی‌شود. حتی اگر برای رسیدن به المپیک در آوردگاه مهمی چون مسکو به مدال نقره هم برسد و یا در جایزه بزرگ ژاپن از سد دارنده مدال برنز المپیک ریو و مسابقات جهانی مایکون سیکوئرا هم بگذرد اما وقتی قرار بر این نیست که رنگ المپیک و ایستادن بر سکوی قهرمانی را ببیند، همه ی این تلاش‌ها بی فایده است.

دیر یا زود اردوها از سر گرفته می‌شود و خیلی زود مسابقات قهرمانی آسیا باید برگزار شود، سجاد هنوز می‌تواند مدال‌های خوش‌رنگ بیشتری را به افتخارات خود اضافه نماید و حتی برای حضور در بازی‌های المپیک توکیو هم شانس دارد؛ شاید تحمل این روزهای سخت کرونایی دوباره به او کمک کند که بتواند یکبار دیگر برای مردم ایران لحظات خوبی را رقم بزند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::