شما اینجا هستید

اخبار برتر » میر: مدال و حکم را اصل نمی‌دانیم/ تیم ما یک سر و گردن از کن بالاتر بود

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، سیدحسن میر در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در خصوص اعلام قهرمانی مشترک تیم‌های شهرداری ورامین و لوازم خانگی کن اظهار داشت: تا پیش از شیوع ویروس کرونا تیم شهرداری ورامین با اختلاف نسبت به رقیب اصلی خود در صدر جدول قرار داشت. در حال حاضر نیز نسبت به اهدای عنوان قهرمانی مشترک در کنار تیم کن حرفی نداریم، اما تیم امید ما در لیگ نقش جهان در مقابل تیم اصلی کن ایستاد و تنها به خاطر تفاضل امتیاز به قهرمانی نرسید.

وی تصریح کرد: تیم اصلی و لیگ برتری ما در جام خلیج فارس یک سر و گردان از کن بالاتر بود و شرایط ما برای کسب عنوان قهرمانی بسیار عالی بود. با این حال و با شیوع ویروس کرونا هر تیم دیگری نیز جای کن قرار داشت، ادعا می‌کرد در ادامه بازی‌های باقی مانده می‌تواند ما  را بگیرد. در این شرایط فدراسیون تکواندو بعد از شیوع ویروس کرونا تصمیم گرفت تیم‌های نزدیک به هم را قهرمان مشترک اعلام کند، که از لحاظ امتیازی نیز ما به هم نزدیک نبودیم.

سرپرست تیم تکواندو شهرداری ورامین ادامه داد: به هر حال در حال حاضر شرایط خاص است و ما در نهایت رضایت دادیم تا سرنوشت لیگ اینگونه به پایان برسد، اما میدان مسابقه چیز دیگری را نشان می‌داد و اختلاف‌ها در میدان مسابقه مشخص بود. همه تیم‌های حاضر در لیگ تکواندو برای ما دوست‌داشتنی هستند و اینکه آنها در مسابقات حاضر و ورزشکاران را برای افتخارآفرینی در میادین ملی آماده می‌کنند برای ما قابل ارج است.

میر با تاکید بر اینکه در صورت برگزاری مسابقات شهرداری ورامین با اقتدار به عنوان قهرمانی دست می‌یافت، گفت: رقیب ما نیز می‌داند در صورت برگزاری ادامه مسابقات ما با اقتدار قهرمان می‌شدیم، اما شرایط به گونه‌ای رقم خورد که فدراسیون باید قائله را ختم می‌کرد و از این تصمیم نیز بهتر نمی‌توانست بگیرد. ما به خاطر سابقه حضور طولانی مدت در ورزش، مدال و حکم را اصل نمی‌دانیم و از نظر ما اصل ارزش‌های ورزش است که بچه‌های ما در این چند سال این موضوع را حفظ کردند.

وی در خصوص اینکه خانلرخانی، سرمربی شهرداری ورامین به خاطر ناراحتی در مراسم اهدای مدال حضور نداشت، تاکید کرد: نمی‌شود اینگونه گفت که خانلرخانی به خاطر ناراحتی در مراسم حضور نداشت و او به همراه مربی ما به زیارت مشهد رفته بود و در مراسم اهدای جام مربی بدنساز ما حضور داشت. من به عنوان سرپرست تیم نیز برای حضور در مراسم شک داشتم، اما تصمیم گرفتم به دعوت میزبان احترام بگذارم و دعوت را لبیک بگویم. وقت زیاد است و انشاالله در سال آینده با قدرت بیشتر در مسابقات حاضر می‌شویم.

پیشکسوت تکواندو ایران خاطر نشان کرد: خانلرخانی مربی بازیکن سازی است و سال‌ها در تکواندو ایران زحمت کشیده است. نه اینکه خانلرخانی شاگرد من است، اما فدراسیون تکواندو می‌داند او برترین مربی ایران است و این موضوع را نیز با عملکردش نشان داده است.در تیم ملی پاراتکواندو از زمان حضور خانلرخانی تک مدال‌ها تبدیل به مدال‌های زیاد و قهرمانی متعدد شده است. خانلرخانی به خاطر اعلام تصمیمات لیگ برتر تکواندو حق دارد ناراحت باشد و من نیز به او حق می‌دهم و هر جا نیز لازم باشد از او دفاع می‌کنم.

میر در ادامه تصریح کرد: با توجه به شرایط بیماری امکان برگزاری ادامه مسابقات وجود نداشت و رقیب ما از شرایط کرونایی استفاده و بهره کافی را برد. به نظر من تنها سکوی حقیقی مسابقات لیگ برتر خلیج فارس سکوی قهرمانی تیم ما بود و سکوی بقیه تیم‌ها مصنوعی بود. تیمی که در کنار ما به قهرمانی مشترک رسید حقش قهرمانی نبود و تیم‌‌های دوم و سوم نیز حقشان جایگاه فعلی نبود، اما شرایط خاص بود و باید ساخت. ما نیز تلاش کردیم اخلاق ورزشی را رعایت کنیم. برای ما ارزش ورزش مهم است نه مدال و حکم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::