شما اینجا هستید

اخبار برتر » جید جونز به دنبال سومین مدال طلای المپیک

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، جونز یکی از شش ورزشکاری است که دو مدال طلا در بازی‌های المپیک به دست آورده و حالا تصمیم گرفته سومین مدال را نیز کسب کند.

ستاره انگلیسی  اکنون و در آستانه ی بازی‌های المپیک توکیو  28 ساله است هرچند که این بازی‌ها به  دلیل همه گیری ویروس در سال ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد. ۱۰ سال است که وزن تخصصی جونز ۵۷- کیلوگرم و حالا که به دنبال کسب سومین مدال طلا بزرگترین رویداد ورزشی دنیا است از دشواری‌های پیش‌روی خود به Sky Sport می‌گوید.

جونز گفت: همیشه گفته‌ام که می‌خواهم تاریخ ساز باشم، میراث بازماندگان را رها کرده و کاری کنم که تا کنون کسی قادر به انجامش  نبوده چراکه من اطمینان دارم می توانم و نمی‌خواهم فرصتم را از دست بدهم. من همچنان  غرق در رویای برنده شدن در المپیک هستم؛ این بهترین حسی است که می‌توان در زندگی داشت و تمام تمرین‌ها در نهایت به رفتن بر روی سکو می‌انجامد، شما حس می‌کنید مهمترین فرد در دنیا هستید و من معتاد به این حس شدم و آن را تا جایی که توان داشته باشم حفظ خواهم کرد.

او همچنین در مورد مدیریت وزن  خود از سن ۱۷ سالگی توضیحاتی داد و گفت: این کار خیلی سخت بود، تا وقتی ۱۷ ساله هستی می‌توانی وزنت را نگه داری و مشکلی نیست اما اکنون زنی ۲۷ ساله هستم و ماندن در این دسته  و وزن برایم دشوار است. مدت زمانی وزن خود را بر روی ماهیچه‌هایم متمرکز می‌کردم و به طور طبیعی بخشی را بر روی چربی‌ها می‌گذاشتم اما این کار اثرات ذهنی سختی در پی داشت. در کودکی برای نگه داشتن وزن خود هر کاری می‌توانستم انجام دهم اما حالا باید دقیق‌تر باشم و همیشه ۶ کیلوگرم وزن کم کنم تا در شرایط ایده آل بمانم. خیلی سخت است و من  این کار را نوعی از خودگذشتگی می‌دانم و تنها کاری است که مرا به مدال طلا می‌رساند.

جونز اوایل امسال جایزه سلطنتی انگلستان که چهارمین جایزه مهم این کشور است را به خاطر خدمات ارزنده ورزشی در رشته تکواندو به دست آورد. اگر او موفق به کسب مدال طلا در توکیو شود، اولین زن ورزشکاری خواهد بود که  در سه دوره ی المپیک مدال کسب کرده و رکورد مردان در رشته های قایقرانی، دوچرخه سواری و پاروزنی را می‌شکند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::