شما اینجا هستید

اخبار برتر » پولادگر: حمایت مالی را برای بچه‌های المپیکی داریم/ اولویت اول ما حفظ سلامتی ورزشکار است

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، سیدمحمد پولادگر در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در خصوص شرایط تکواندوکاران از زمان شیوع کرونا اظهار داشت: اردوهای ما تا روزهای پایانی اسفند ماه برقرار بود و فعلا هم به خاطر شرایط ویژه‌ای که تکواندو دارد، هنوز مجوز برگزاری اردوها را دریافت نکردیم. بچه‌ها به خاطر اینکه در  ۴ سال گذشته یا در اردو بودند یا در مسابقه در شرایط روحی خیلی خیلی بدی به سر می‌برند و و برای ورزشکاران  تجربه چنین شرایطی بسیار سخت است.

وی تصریح کرد: یکی دو جلسه با ملی‌پوشان داشتیم و در جلسه آخر یک برنامه‌ریزی کردیم. با توجه به اینکه برگزاری المپیک هنوز قطعی نشده، همه بلاتکلیف هستیم. به بچه‌ها اعلام کردیم این شرایط عمومی و برای همه جهان یکسان است و باید مدیریت شود.  ما یک مدیریت سازمانی داریم و یک مدیریت بر خود که در اینجا مدیریت بر خود تاثیرگذار است و بچه‌ها باید بتوانند خود را مدیریت و منتظر تصمیمات سازمانی نباشند.

رئیس فدراسیون تکواندو در خصوص شرایط مالی ملی‌پوشان گفت: شرایط بهتر شده و ادامه حمایت مالی را حداقل برای بچه‌های المپیکی داریم. برنامه تمرینی هم توسط کادر فنی نظارت و پیگیری می‌شود. امیدوارم همانطور که کارشناسان و رئیس  IOC اعلام کرده، تا آخر تابستان برگزاری  المپیک قطعی شود چرا که این موضوع به همه ما کمک می‌کند تا برای حضور قدرتمند برنامه‌ریزی کنیم‌.

وی در خصوص نگرانی از بابت حفظ وزن ورزشکاران گفت: این نگرانی وجود دارد. ما کنترل‌هایی در اردو از لحاظ تغدیه و تمرین داریم اما خودشان باید شرایط را مدیریت کنند تا اضافه وزن پیدا نکنند، چرا که در اوزان پایین حفظ شرایط وزنی بسیار سخت است.

پولادگر در خصوص اینکه آیا رقبای ما تمرینات را در شرایط ایزوله آغاز کردند، گفت: این موضوع عمومیت ندارد. ما با فدراسیون جهانی در ارتباط هستیم و در آنجا روزی دو نفر کارمند تنها شیفت هستند. شرایط ما از نظر کادر اداری و مدیریت ورزش به مراتب بهتر از بسیاری از کشورها است. اکثر فدراسیون‌ها در کشور ما با حضور کارمندان‌شان در حال فعالیت و برنامه‌ریزی هستند.

وی در خصوص اینکه در سایر کشورها از جمله کره جنوبی تمرینات در برخی از رشته ها آغاز شده است، یادآور شد: رشته ای مثل تکواندو طبیعتا دیرتر مجوز آغاز اردو را دریافت می‌کند. امیدوارم هر چه زودتر شرایطی فراهم شود و بتوانیم با رعایت همه جوانب و حفظ سلامتی ورزشکاران اردوها را آغاز کنیم‌. اولویت اول ما حفظ سلامتی ورزشکار است، چرا که اگر خدایی نکرده یکی از ورزشکاران به این ویروس مبتلا شود باید از عرصه قهرمانی برای همیشه خداحافظی کند و ما نمی‌خواهیم شاهد این اتفاق باشیم.  من این موضوع را به خود بچه‌ها نیز یادآوری کردم. امیدوارم شرایط روزهای آتی به مراتب بهتر از امروز باشد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::