شما اینجا هستید

اخبار برتر » طلای جهانی اندونزی خاطره تلخ کلمبیا را شیرین کرد

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی‌های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان‌های واقعی از زندگی قهرمانان که سال‌ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

پریسا خانی قهرمان جهان ۲۰۱۳ در بخش پومسه که پیش از رو آوردن به این رشته، در بخش کیوروگی فعالیت حرفه‌ای خود را پیگیری می‌کرد  از خاطرات تلخ و شیرینش به تکواندو پلاس می‌گوید:

«کسب گردن آویز طلا در مسابقات قهرمانی جهان سال ۲۰۱۳ کشور اندونزی به میزبانی شهر بالی خاطره شیرین و لذت بخش من است چرا که بعد از یک تلخی به آن دست یافتم.

دوره قبلی رقابت‌های جهانی که در کشور کلمبیا برگزار شده بود، می‌توانم بگویم یک مدال قطعی طلا را از دست دادیم. تیم سه نفره ما توسط استاد کانگ انتخاب شده بود و بعد از سه ماه اردو و تمرین دشوار و فشرده که زیر نظر ایشان داشتیم؛ در فاصله‌ای نزدیک به اعزام به دلیل مسائل و مشکلات مالی فدراسیون بنا به الزام برخی از پومسه‌رو‌ها را اعزام نکردند که تیم ما جزو همین دسته بود.

خاطره تلخ دیگر من به زمانی برمی‌گردد که در بخش کیوروگی فعالیت داشتم، پیش از بازی‌های المپیک ۲۰۰۴ آتن و با گذراندن چندین ماه تمرین فشرده زیر نظر اساتید کره‌ای در آخرین انتخابی رسمی که داشتم متاسفانه نتیجه را واگذار کردم و از این رقابت ها جا ماندم و حضور و کسب مدال در بزرگ‌ترین رویداد ورزشی دنیا برای من تبدیل به حسرت شد. در ادامه نیز در لیگ برتر شرکت کردم که آخرین حضورم به عنوان یک مبارز بود و پس از آن به بخش پومسه رو آوردم.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::