شما اینجا هستید

اخبار برتر » لذت کسب طلای جهان ۲۰۱۲ فراموش شدنی نیست/ حسرتی ندارم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی‌های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان‌های واقعی از زندگی قهرمانان که سال‌ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

نگار ملامددخانی پومسه رو کشورمان که مدال‌های خوشرنگی از جمله طلا و نقره قهرمانی جهان، طلا قهرمانی آسیا، نقره قهرمانی دانشجویان جهان و نقره بازی‌های یونیورسیاد در کارنامه‌اش به چشم می‌خورد از خاطرات تلخ و شیرینش به تکواندو پلاس می‌گوید:

«شیرین‌ترین و به یاد ماندنی‌ترین خاطره‌ام کسب سکوی قهرمانی جهان سال ۲۰۱۲ در کشور کلمبیا و تلخ‌ترین آن هم اعزام نشدن کامل تیم به این رقابت‌ها بود. با وجود امید بالای همه پومسه‌روها و تمرینات سنگینی که از ابتدا زیر نظر استاد کانگ گذراندیم حتی با چوب هم از ایشان کتک خوردیم ولی به خاطر شرایط مالی امکان حضور برای همه فراهم نشد.

حساسیت این رقابت‌ها بسیار بالا بود چرا که ما نماینده کسانی بودیم که امکان حضور پیدا نکردند و هدف همه ایستادن روی سکوی اول بود، بنابراین فشارو استرس فراوانی را متحمل می‌شدیم اما در نهایت جای همه دوستان را خالی کردیم و لذت این گردن آویز طلایی فراموش نشدنی است.

حریفان ما ازکشورهای کره جنوبی، ویتنام و مکزیک بوده‌اند و با توجه به رقابت نزدیکی که با آنها داشتیم پیشی گرفتن از آنها کار دشواری بود. به خصوص در رده سنی جوانان که رقابت در این گروه بسیار نفس گیر است؛ این نشان اولین مدال طلایی بود که در تاریخ تکواندو ایران برای بانوان کسب شد و عکس من به عنوان یک خانم محجبه برای اولین بار در سایت فدراسیون جهانی منتشر شد.

بیشتر خاطره‌های ورزشی من خوب هستند و ناراحتی یا حسرتی ندارم چراکه سکوهای ارزشمندی را در میادین مختلف بین المللی کسب کرده‌ام. همچنین در المپیاد دانشجویان سال ۲۰۱۱ به میزبانی چین با توجه به وجود نسترن ملکی و مهسا مردانی هم تیمی‌هایم اعزام خوبی داشتیم و بسیار خوش گذشت و با هم خاطرات خوبی داریم.

حس و حال روی سکو ایستادن قابل وصف نیست و فقط ورزشکارانی که در این جایگاه قرار گرفته‌اند، درک می‌کنند. افتخار بزرگی است وقتی سرود ملی کشورت پخش می‌شود، انگار در حال پرواز کردنی و به آرزوهایت رسیده‌ای.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::