شما اینجا هستید

اخبار برتر » مطوری‌نژاد: عمل ناظمی فوق‌العاده موفقیت‌آمیز بود

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، محمدسعید مطوری‌نژاد در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در خصوص عمل جراحی عرفان ناظمی، ملی‌پوش تکواندو ایران اظهار داشت: آسیب اولیه عرفان ناظمی در دی‌ماه سال گذشته بود و او از ناحیه ACL دچار پارگی ناقص شد. ناظمی بعد از این اتفاق مدتی در اردو تحت مراقبت پزشک حاضر در اردو بود، اما بعد از خروج از اردو در راه پله یک باشگاه پایش پیچ می‌خورد و پارگی ناقص ACL  دچار پارگی کامل می‌شود.

وی تصریح کرد: نمی‌دانم داستان چه بوده است، اما ناظمی زمانی دچار این اتفاق می‌شود که در اردو حضور نداشته است و مراقبت‌ها اردویی خوبی از او صورت گرفته نشده بود. بعد از پارگی کامل ACL،  پای ناظمی نیاز  صددرصد به عمل جراحی داشت، اما به فکر حضور این ورزشکار در قالب ترکیب تیم میکس تیمی کشورمان در رقابت‌های المپیک توکیو بودیم، چرا که عمل او را از حضور در این مسابقات محروم می‌کرد.

پزشک سابق تیم ملی تکواندو کشورمان تاکید کرد: با شیوع ویروس کرونا و تعویق المپیک قرار شد ناظمی جراحی کند، اما در چند مرحله به دلیل شرایط قرمز بیمارستان‌ها و اینکه جان بازیکن از عمل مهمتر بود، جراحی به تعویق افتاد. در روزهای گذشته خدا را شکر با شرایط سفید در بیمارستان تخت جمشید عظمیه کرج، ناظمی عمل جراحی فوق‌العاده موفقیت آمیزی داشت. در این عمل در کنار باقی مانده ACL و تاندون گرفته شده از بدن ورزشکار، یک کانتر تقویتی قرار گرفت و یک ACL فوق‌العاده درست شد.

مطوری‌نژاد در خصوص شرایط بازگشت ناظمی گفت: در حال شرایط او بعد از عمل فوق‌العاده است و دلیل این اتفاق نیز مراقبت، فیزیوتراپی و تقویت‌های خوب قبل از عمل بوده است. همین عوامل باعث شده است در کمتر از یک هفته بعد از عمل شرایط خوبی داشته باشد. معمولا زمان بازگشت کامل بعد از این عمل ۶ ماه است، اما پیش‌بینی می‌شود ناظمی سه ماه دیگر شرایط بازگشت را داشته باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اگر چیزی فراگیر مانند ویروس کرونا و مسائل دیگر ورزش دنیا و ایران را به چالش نکشد،  عرفان ناظمی با بهترین شرایط در المپیک حضور خواهد داشت و نام خود را به عنوان مدال‌آوران المپیکی تیمی ثبت می‌کند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::