شما اینجا هستید

اخبار برتر » فدراسیون جهانی تکواندو درصدد رای‌گیری از اعضا/ مسابقات جهانی نوجوانان در آستانه لغو

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ فدراسیون جهانی تکواندو که در اوایل شیوع ویروس کرونا در جهان فعالیت‌های ورزشی و برگزاری رویدادهای خود را موقتاً با تعطیلی همراه کرده بود، در تقویم رسمی خود در سال جاری اعلام کرد برنامه‌‌اش برای شروع مجدد رقابت‌های جهانی بزرگسالان نیز نامشخص است و تنها در برنامه ارسالی خود خبر از برگزاری مسابقات نوجوانان جهان داده بود.

در لیست صادرشده توسط فدراسیون جهانی تکواندو خبری از برگزاری رقابت‌های انتخابی المپیک و قهرمانی‌ قاره‌ها نبود و تنها نکته مثبت این لیست برگزاری رقابت‌های قهرمانی نوجوانان جهان بود که گویا این یک مورد هم با فراگیری بیشتر کرونا در برخی کشورها شرایطش مبهم شده است.

فدراسیون جهانی تکواندو قصد دارد تا با برگزاری مجمعی قصد نظرخواهی و رای‌گیری از کشورهای عضو برای تصمیم‌گیری جهت برگزاری یا عدم برگزاری رقابت‌ها اقدامی عملی انجام دهد. شیوع شدید ویروس کرونا در بسیاری از کشورها و موج جدید بحران این بیماری در دنیا اما شاید تصمیم اولیه فدراسیون جهانی مبنی بر برگزاری رقابت‌های نوجوانان را وتو کند.

با توجه به این‌که رقابت‌های مهم‌تر نظیر انتخابی المپیک و مسابقات بزرگسالان توسط این فدراسیون لغو شده، به نظر نمی‌رسد که فدراسیون جهانی این ریسک را بپذیرد و مسابقات رده‌های پایه را در شرایط کرونایی فعلی برگزار کند.

در هر صورت باید منتظر ماند و نتیجه نهایی رای‌گیری را مورد توجه قرار داد اما اگر هم فدراسیون برگزاری مسابقات را بپذیرد؛ تمهیدات ویژه و هزینه‌های زیادی را برای رعایت پروتکل‌های سفت و سخت ضدکرونایی باید متحمل شود.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::