شما اینجا هستید

اخبار برتر » یاری: برای تدریس در دوره آنلاین مربیگری آمریکا لاتین دعوت شده‌ام/ همه کشورها به دنبال یادگیری هستند

Rate this post

محمدرضا یاری مربی تکواندو کشورمان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاس در خصوص همکاری خود با آمریکا لاتین خود گفت: پروفسور گیلرمو ساز از دوستان من در کلمبیا است که به فرهنگ، آداب و رسوم و تاریخچه کشور ایران بسیار علاقه دارد و همچنین تکواندو ایران را متمایز از دیگر کشورها می‌داند.

وی ادامه داد: ایشان برای تدریس در دوره آنلاین مربیگری آمریکا لاتین از من دعوت کرده‌اند که با توجه به مسافت بین قاره‌ای و اختلاف زمانی، کار بسیار دشواری است و با یکدیگر به این نتیجه رسیدیم بهتر است ویدیوهای آموزشی اصول و تکنیک‌های کیوروگی، بدنسازی و آنالیز سبک‌های مبارزه‌ای را ضبط کرده و در اختیار آنها قرار دهم.

یاری در مورد نحوه حضور در این دوره گفت: در این دوره تمرکز بیشتر بر مربیان کشورهای آمریکای لاتین مثل کلمبیا، شیلی، مکزیک و اکوادور است البته کشورهای دیگر هم مجاز به حضور هستند.

وی در مورد برنامه دوره توضیح داد: کار ما از دو هفته پیش آغاز شده و در حال ضبط ویدئوها هستیم البته موضوع را خیلی رسانه‌ای نکرده‌ایم تا به نتیجه قطعی برسیم چراکه هنوز مربیان در حال ثبت نام هستند و ظرفیت نیز ۱۰۰ نفر در نظر گرفته شده است. تبادل اطلاعات به طور رسمی از ۵ آگوست (۱۵ مردادماه) شروع می‌شود و تا ۴۰ روز ادامه خواهد داشت.

یاری تصریح کرد: ویدئوهای آموزشی در فضای خصوصی باشگاهم و با همکاری شاگردانم ضبط می‌شود. تمامی فیلم‌ها فقط در اختیار مربیان حاضر در این دوره قرار می‌گیرد چراکه هر کدام برای ورود به این پروژه مبلغی را به دلار پرداخت کرده‌اند و در پایان نیز گواهی حضور را با امضای من و پروفسور گیلرمو ساﺌز دریافت خواهند کرد.

مربی تکواندو کشورمان که پیش از این نیز سابقه سرمربیگری و مربیگری تیم ملی نونهالان را دارد، از هدف ایجاد این دوره گفت: دنیا در حال پیشرفت است، همه کشورها به دنبال یادگیری بیشتر هستند و تمامی کمپ‌هایی که توسط کشورهای مختلف برگزار می‌گردد به منظور بهره بردن از سبک‌های مبارزاتی مختلف است.

وی در پایان افزود: چندسالی هست به کمپ‌های نروژ، یونان، روسیه، عراق و بلغارستان و … می‌روم و سمینارهایی نیز با حضور من برگزار شده است؛ همچنین قرار بود فروردین ماه در اسپانیا برنامه داشته باشیم که به خاطر کرونا به تعویق افتاد. این بیماری علاوه بر سختی‌های که داشت اما درس‌های زیادی به ما داد تا همین فرصت ها را غنیمت بشماریم، مثل همین تبادل اطلاعات فنی و تکنیکی مبارزه و یا کار دیگری که انجام دادیم از بازیکنان خواستیم تا در منزل طبق آیتم‌ها و برنامه ما تمرین انجام بدهند و فیلم بگیرند تا در مسابقه کسب مهارت در منزل شهرستان فردیس شرکت کنند و با داوران آنها را آنالیز ‌کردیم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::