شما اینجا هستید
اخبار برتر » بعد از ۶ ماه تمرین سخت به مسابقات جهانی اعزام نشدیم

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی‌های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان های واقعی از زندگی قهرمانان که سال ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

فاطمه اسدپور پومسه رو و سرمربی ارزنده کشورمان که دارنده مدال طلا و برنز قهرمانی جهان و مدال های رنگارنگ آسیایی است از خاطرات تلخ و شیرینش به تکواندو پلاس می‌گوید:

اتفاقات تلخ و شیرین بارها و بارها در دوران ورزشی برای من تکرار شده‌اند ولی تلخی‌های آن حکمت، قسمت و یا تجربه‌ای برای گرفتن یک درس بوده‌اند.

سال ۲۰۰۶ اولین اردوی تیم ملی پومسه که پایه ای برای این سبک از تکواندو بود شکل گرفت و به مدت ۶ ماه ادامه داشت که از آغاز تا پایان بهترین تجربه‌ای بود که بدست آوردم. در طول این دوره با استاد کانگ و خانم هی جانگ بهترین مربیان کره‌ای تمرین می‌کردیم ولی متاسفانه در نهایت تیم بانوان به مسابقات جهانی اعزام نشد.

از این موضوع فقط یک خاطره تلخ در ذهنم ماند چراکه علتش را متوجه نشدم و به همین خاطر نتوانستم حذفش کنم اما زمانی که دلیل را می‌دانی راحت‌تر میتوانی هضم کنی. حکمت، قسمت یا یک تجربه تلخ است که می‌تواند منجر به یک شیرینی شود بنابراین در مورد بقیه اتفاقات هر چقدر دشوار صحبت کردن را جایز نمی‌دانم چرا که برایم معمایی وجود ندارد.

شیرین ترین خاطره‌هایم در دورانی که بازیکن بودم دو اتفاق هم شکل است یکی در سال۲۰۰۹ مسابقات جهانی مصر بود و زمانی که بازیکن نوجوان پسر بدون مدال می‌بایست سالن مسابقات را ترک می‌کرد لحظه آخر با پیگیری کادر فنی و مسئولین  خبر نایب قهرمانی مهدی جمالی را اعلام می‌کنند.

رویدادی دیگر در مسابقات قهرمانی آسیا سال ۲۰۱۲ ویتنام رخ داد که تیم نوجوانان دختر باترکیب فاطمه قاسمی، مرجان سلحشوری و محدثه منتظری با تیم تایلند به تساوی می‌رسند و درمرحله اول اعلام می‌کنند تیم ایران دوم شده ولی با پیگیری کادرفنی ومسئولین، تیم نوجوانان به طلا میرسد.

سکوی قهرمانی که در کنار فرهمند و خانی هم تیمی هایم در مسابقات جهانی اندونزی سال ۲۰۱۳ بدست آوردم و یا گردن آویز طلا در رقابت های آسیایی ویتنام در سال ۲۰۱۲ که در کنار هادیزاده و خرمی و با مربیگری دلسوزانه استاد ناری بدست آوردم پررنگ ترین و شیرین ترین خاطراتم هستند.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::