شما اینجا هستید
اخبار برتر » در اولین اعزام خود جوان ترین عضو تیم ملی بزرگسالان بودم

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان های واقعی از زندگی قهرمانان که سال ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

ریحانه زین العابدینی ملی پوش سابق تکواندو کشورمان که در تورنمنت‌های مختلف بین المللی حضور داشته است از خاطرات تلخ و شیرینش به تکواندو پلاس میگوید:

«نوجوان بودم که به عنوان عضو تیم‌ملی بزرگسالان برای اعزام به مسابقات قهرمانی جهان سال ۲۰۰۳ آلمان انتخاب شدم و با توجه به اینکه جوان ترین عضو تیم ملی بودم تیتر اول خبرگزاری ها شد.

اعزام شدن من بنا به صلاحدید مربیان و از میان هوگوپوشان خوب تیم ملی بود و فقط چهار نفر انتخاب شدند. من حتی پاسپورت نداشتم و پدرم در کوتاهترین زمان ممکن برایم گذرنامه تهیه کرد.

رقابت‌های بسیار سنگینی را برابر حریف‌ های باتجربه پشت سر گذاشتم و در نهایت نتیجه را به استرالیا واگذار کردم البته قبل از آن هم در یک تورنمنت بین المللی شرکت کرده بودم که اولین اعزام من در گروه بزرگسالان محسوب می‌شد و توانسته بودم مدال نقره کسب کنم؛ اینها از بهترین خاطرات ورزشی من هستند.

در آن مسابقات کف پای من تاول بزرگی زد و بعد از خارج شدن از شیاپ چانگ تازه متوجه شدم لباس هایم خونی شده اند و دنبال دلیلش بودم. سرمربی آن دوره تیم ملی پروانه محمد تقی پورتهرانی بود و خوشحالم که توانستم جواب اعتماد ایشان را بدهم.

تلخ ترین خاطره‌ام از دوران ورزشکاری زمانی بود که هنگام تمرین و فقط  ده روز مانده به بازی‌های آسیایی سال ۲۰۰۶ قطر از ناحیه رباط صلیبی دچار آسیب دیدگی شدید شدم که از لیست تیم حذف شدم و وزن دیگری را جایگزین کردند.

 همان جا در سن ۲۰ سالگی با دنیای قهرمانی خداحافظی کردم البته دو سال بعد به مسابقات یونیورسیاد اعزام شدم ولی آسیب جدی که داشتم در واقع عمر قهرمانی‌ام را کوتاه کرد چرا که در آن زمان بانوان خیلی سخت به مسابقات اعزام می‌شدند و تعداد تورنمنت ها مثل حالا زیاد نبود، بنابراین به مربیگری روی آوردم.

دوران قهرمانی کوتاهی داشتم ولی خداراشکر که توانستم از تجارب آن دوره در مربیگری‌ام استفاده کنم و تمام این مسیر که برای هر کسی به یک شکل است برایم پر از خاطرات خوب است.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::